Uz Latvijas kontingenta karavīriem Afganistānā raida raķeti

Rīga, 10.sept., LETA. Naktī uz 8.septembri Afganistānā Meimenas bāzes virzienā raidīta raķete, bet Latvijas kontingenta karavīri nav cietuši, aģentūra LETA uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Pārējās bāzēs, kur Afganistānā izvietoti mūsu valsts karavīri, pagājušajās brīvdienās dienests noritējis mierīgi.

 

LETA jau ziņoja, ka Valsts prezidents Valdis Zatlers svētdien, 9.septembrī, ieradās darba vizītē Afganistānā, kur viņam paredzēta tikšanās ar Afganistānas Valsts prezidentu Hamidu Karzai, ārlietu ministru Randžinu Dadfaru Spantu, kā arī aizsardzības ministru Abdulrahimu Vardaku.

 

Zatlers ir pirmais Baltijas valstu prezidents, kas vizītē apmeklē Afganistānu un tiekas ar tās politiskajiem līderiem, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

 

Pašlaik misija Afganistānā ir lielākā un nozīmīgākā Latvijas starptautiskā palīdzība, kas iekļauj ne tikai lielāko NBS kontingenta dalību (vairāk nekā 90 militārpersonas), bet arī civilo iesaisti ar policistiem un attīstības padomnieku. Tādējādi šobrīd Latvijas valsts iesaistīšanās misijā ir ne tikai militāra, bet orientēta arī uz afgāņu labklājības celšanu.

 

Valsts prezidents plāno tikties ar Latvijas kontingenta karavīriem, viesojoties Mazāri Šarīfā un Maimanas bāzēs. Valsts prezidents iepazīsies ar karavīru dienesta apstākļiem, materiāli tehnisko nodrošinājumu, kā arī pārrunās misijas uzdevumu izpildes gaitu un uzklausīs kareivju viedokli par problēmām un izaicinājumiem, pildot dienesta pienākumus Afganistānā.

 

Afganistānā, kur patlaban dienesta pienākumus NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku (ISAF) sastāvā pilda 96 Latvijas bruņoto spēku karavīri, ir tikpat bīstami kā Irākā, intervijā aģentūrai LETA iepriekš atzina aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP).

 

Atšķirība esot tikai tā, ka pagaidām mūsu karavīri Afganistānā atrodas valsts ziemeļos, kur drošības situācija ir relatīvi mierīgāka nekā citos reģionos. Tomēr, kā norādīja Slakteris, situācija jebkurā mirklī var mainīties un dzīvības draudi ir iespējami jebkurā šīs zemes vietā.

 

"Mūsējie uz Afganistānu devušies uzturēt mieru ar ieročiem rokās, un tā nav atpūtas zona," sacīja ministrs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas