Uz Latvijas mazo ezeru plānā ledus raušas pirmie zemledus makšķernieki

Rīga, 4.nov., LETA. Latvijas austrumu pusē uz mazajiem ezeriem izveidojusies plāna ledus kārta, kas piesaistījusi pirmos pārgalvīgos zemledus makšķerniekus.

Kā liecina informācija, kas pieejama Latvijas makšķernieku portālos, pirmie zemledus makšķernieki redzēti Alūksnes pusē uz Siseņezera ledus. Savukārt vairāki makšķernieki aģentūrai LETA apliecināja, ka arī uz citiem mazajiem ezeriem ir izveidojies 4 līdz 5 centimetrus plāns ledus, kuru izmanto zemledus makšķernieki.  

Kā aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, pēdējās naktīs Alūksnes pusē reģistrēts mīnus 5, mīnus 6 grādus stiprs sals. Pēc hidrologu teiktā, ūdens temperatūra ir zema, tādēļ šāds sals ir pietiekams, lai izveidotos plāna ledus kārta.

 

Ledus uz maziem ezeriņiem un dīķīšiem ir izveidojies daudzviet Latvijā, taču tas ir ļoti plāns un ir nedrošs, uzsvēra speciālisti. Turklāt drīzumā gaidāma temperatūras paaugstināšanās, līdz ar to ledus var kust.

 

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes, arī nākamnakt vēl saglabāsies neliels sals, kas valsts austrumu un ziemeļu daļā var sasniegt mīnus 6 grādus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas