Uz tiesnešu konferenci pulcējas gandrīz 400 tiesneši

Rīga, 2.nov., LETA. Tiesnešu ārkārtas konferencē šodien pulcējušies 393 no 520 Latvijas tiesnešiem, šodien konferences atklāšanā sacīja Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Andris Guļāns.

Tiesneši joprojām turpina ierasties, tāpēc kopumā sanāksmē būs ieradušies vairāk tiesnešu.

 

Konferences viesi ir Valsts prezidents Valdis Zatlers, ģenerālprokurors Jānis Maizītis, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Mareks Segliņš (TP), Saeimas deputāts Juris Dobelis (TB/LNNK), Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietnieks Askolds Broks, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris un vairāki Satversmes tiesas tiesneši.

 

Tiesnešu ārkārtas konferencē plānots diskutēt par izveidojušos situāciju pēc materiālu publiskošanas, kuri satur norādes par iespējamiem tiesnešu pieļautiem likumu un ētikas normu pārkāpumiem.

 

Konferences darba kārtību un rezolūcijas projektu izstrādājusi visu līmeņu tiesu tiesnešu darba grupa AT Administratīvo lietu departamenta senatores Veronikas Krūmiņas vadībā.

 

Darba grupa aicinājusi savu skatījumu uz tiesu sistēmas un izpratnes par ētiku attīstību sniegt Latgales apgabaltiesas priekšsēdētājam Kārlim Valdemieram.

 

Izveidojušās situācijas juridisko vērtējumu un iespējamos risinājumus piedāvās Administratīvās apgabaltiesas priekšsēdētājs Aldis Laviņš, bet pārdomās par tiesnešu ētikas komisiju kā līdzekli tiesnešu ētikas problēmu risināšanai dalīsies Satversmes tiesas priekšsēdētājs Kūtris.

 

Lai rosinātu debates, sagatavotais rezolūcijas projekts ir izsūtīts tiesnešiem priekšlikumu iesniegšanai.

 

Konferences otrajā daļā Tiesnešu disciplinārkolēģijas priekšsēdētājs Guļāns ziņos par nepieciešamību papildināt kolēģiju, jo vienam no tās locekļiem beidzies tiesneša pilnvaru termiņš. Konferences gaitā jāievēl jauns loceklis no zemesgrāmatu tiesnešu vidus.

 

Tiesnešu konference ir tiesnešu pašpārvaldes institūcija, kuras darbā piedalās visi Latvijas tiesneši.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas