Uzlabots datu pārraides ātrums starp Latviju un Krieviju

Rīga, 25.jūl., LETA. Uzlabots datu pārraides ātrums starp Latviju un  Krieviju, šodien raksta laikraksts "Biznes&Baltija".

 

 

Interneta pieeja Krievijas resursiem SIA "Lattelecom" klientiem būs divreiz ātrāka. Tas nodrošināts, "Lattelecom" realizējot sadarbības projektu ar vienu no lielākajiem Krievijas fiksēto sakaru operatoriem - "Golden Telecom", kuras līdzīpašnieks ir Krievijas "Alfa-group", kas minēta starp iespējamajiem "Lattelecom" privatizētājiem. Kā raksta "Biznes&Baltija", ir izveidots jauns kanāls datu pārraidei starp Latviju un Krieviju, kura ātrums būs viens gigabits sekundē.

"Golden Telecom" analītiķe Anastasija Borzova laikrakstam skaidrojusi, ka iepriekš interneta dati no Latvijas uz Krieviju gājuši caur starpniekiem Londonā un Frankfurtē. Jaunais maršruts izveidots caur Stokholmu - no Rīgas līdz Zviedrijas galvaspilsētai sakarus nodrošinās "Lattelecom" kabeļi, bet no Zviedrijas līdz Krievijai - "Golden Telecom" tīkli.

Kā norāda "Lattelecom" tīklu direktors Valdis Vancovičs, šāds risinājums ļaus palielināt informācijas apmaiņas ātrumu starp abām valstīm gandrīz divas reizes.

Līgums ar "Golden Telecom" noslēgts pagājušā gada sākumā. Projekts paredz abu operatoru sadarbību tīkla infrastruktūras izmantošanā. Pirmajā projekta posmā operatori pārsvarā sadarbojās korporatīvo klientu datu pārraidē. Tagad veikts nākamais solis, uzsver Vancovičs.

"Biznes&Baltija" informē, ka pieeju Krievijas interneta resursiem ar "Golden Telecom" tīklu starpniecību piedāvā ne tikai "Lattelecom", bet arī Latvijas operators "Datagrupa.lv", kas līgumu ar Krievijas operatoru noslēgusi 1996.gadā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas