Uzņēmēji sūdzas par Ekonomikas ministrijas negodīgo attieksmi

Pirms kāda laika Latvijas Tranzīta biznesa asociācijā (LTBA) vērsās uzņēmēji ar lūgumu rast iespēju palīdzēt viņiem risināt konfliktu ar Ekonomikas ministriju, kas izveidojās 2009. gada jūlijā.

Konflikta būtība saistīta ar Ekonomikas ministrijas rīcību, kura, pēc viņu domām, netaisnīgi sadalījusi garantētās vēja elektroenerģijas iepirkuma kvotas, piešķirot tās tikai vienai komercsabiedrībai, kuras uzņēmēji ir īpaši pietuvināti ministrijas vadībai, savā iknedēļas preses konferencē informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas prezidents Aivars Lembergs.

 

Lai izvērtētu strīda būtību, LTBA piesaistīja ekspertus jautājuma izpētē par vēja elektroenerģijas kvotu
sadali Ekonomikas ministrijā 2009.-2010. gadā.

 

Pirmie ekspertu slēdzieni apstiprina aizdomu pamatotību, ka vēja elektroenerģijas garantētie iepirkuma apjomi, kvotas ir sadalītas par labu Vienotībai pietuvinātu uzņēmēju grupai. LTBA tagad apsver iespēju vērsties Valsts kontrolē ar lūgumu izvērtēt asociācijas rīcībā esošos materiālus. Vienlaikus asociācijas dalībnieki apspriež nepieciešamību par konkrēto situāciju informēt arī Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas