Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmēju atsaucība eksporta garantiju saņemšanai maza

Lai gan jau 2009.gada nogalē tika atviegloti kritēriji eksporta kredītu garantiju saņemšanai uz trešajām valstīm, uzņēmēju atsaucība ir maza.

Uzņēmēji maz izmanto iespēju saņemt Latvijas Garantiju aģentūras (LGA) eksporta kredītu garantijas par darījumiem ar tām valstīm, kuras nav ES, kā arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), informē Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš.

 

Īstermiņa eksporta kredītu garantiju programmai paredzētais finansējums ir 10 miljoni latu, un, kā teica LGA direktors Ivars Golsts, ja aktivitāte būs tikpat maza kā līdz šim, tad paredzēto summu līdz 2010. gada beigām var arī neapgūt.

 

Kopš programmas uzsākšanas 2009. gada 1. jūnijā līdz šā gada 18. martam ir saņemti 53 eksporta kredīta garantiju pieteikumi no 21 uzņēmuma. No saņemtajiem pieteikumiem 28 ir apstiprināti un no tiem noslēgti 20 eksporta kredīta garantijas līgumi, kuri slēgti pārsvarā ar bijušajām NVS valstīm. Garantijās šobrīd «ielikti» 3,3 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas