Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uzņēmumi migrē juridisko labumu dēļ

Uzņēmumu juridisko adrešu nomaiņu no vienas pašvaldības uz citu vairāk saista nevis ar vietējās varas aktivitātēm, bet gan ar citiem biznesa faktoriem. To atzīst gan uzņēmēju, gan pašvaldību pārstāvji.

Pēc SIA Lursoft datiem, pērn juridisko adresi mainījuši tikai 1200 subjekti, kas ir samērā mazs skaits pret kopējo nelikvidēto uzņēmumu skaitu, kas ir nepilni 187 000. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs nācis klajā ar ideju par uzņēmuma ienākuma nodokļa (UIN) daļas novirzīšanu pašvaldību budžetā, kā arī ierosmi dot pašvaldībām tiesības pašām savā teritorijā noteikt savus nodokļus un nodevas, lai tām būtu motivācija attīstīt (piesaistīt) uzņēmējdarbību savā teritorijā.

 

To, ka pašvaldību vēlme piesaistīt savā teritorijā uzņēmumus būtu tikai apsveicama, atzīst arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidente Aiva Vīksna.

 

Viņa uzskata, ka juridiskās adreses nomaiņa uz citu pašvaldību pagaidām vairāk ir saistīta ar tehnoloģiju attīstību, kuras ļauj daudzas lietas kārtot attālināti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas