Uzrunās Doma laukumā izskan aicinājumi īstenot godīgu politiku un atlaist Saeimu

Rīga, 3.nov., LETA. Uzrunājot šodien Rīgā, Doma laukumā uz tautas sapulci "Par tiesisku Latviju! Par godīgu politiku!" sanākušos, politiķiem tika izteikts aicinājums īstenot godīgu un tiesisku politiku valstī, kā arī vairākkārt izskanēja aicinājums atlaist Saeimu.

Rakstniece Andra Neiburga sacīja, ka "tikai svešie var izvēlēties prezidentu zoodārzā". Viņa aicināja Valsts prezidentu atlaist Saeimu. Šai domai atbalstu ar saucieniem un aplausiem pauda daudzi sanākušie.

Saeimas deputāte Sandra Kalniete (JL) pauda uzskatu: gadījumā, ja Saeima negodīgi izmanto tautas uzticību, tā ir jāatlaiž.

Viņa akcentēja, ka tauta vairs netic pašu ievēlētajai Saeimai un valdībai, taču bez sabiedrības uzticības Latvijas valsts neplauks. Latvijas politiķiem ir jānoliek malā savas nesaskaņas un jāsanāk kopā, lai kopīgi rastu risinājumu, sacīja Kalniete.

Rakstniece Marina Kosteņecka mudināja cilvēkus sanākt atkal un atkal, lai pateiktu "Nost ar cinisku politiku, nost ar cinismu." Šo aicinājumu sapulces dalībnieki uzņēma ar aplausiem. Rakstniece arī mudināja Latvijas iedzīvotājus smelties iedvesmu Atmodas laikā.

Bijušais galvenais valsts notārs Jānis Endziņš savā uzrunā teica, ka ir jāatzīst, ka valstī ir problēmas.

Viņš norādīja gan uz tiesiska rakstura problēmām politikā, piemēram, centieniem pieņemt grozījumus drošības likumos un atlaist Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Alekseju Loskutovu, tāpat viņš uzsvēra, ka "pār daudzām augstām amatpersonām krīt kriminālsodāma ēna, daudzi sodu ir saņēmuši." Endziņš atzina, ka redz arī ekonomiskās problēmas, turklēt uz problēmām mūsu valstī norādījusi arī ASV vēstniece Latvijā.

Endziņš sacīja, ka tautai par sevi ir jāatgādina, jābūt aktīviem, bet vara ir jāizlieto atbildīgi.

Asus vārdus patlaban valstī notiekošajam pauda rakstniece Laima Muktupāvela.

SIA "Rīgas Piensaimnieks" valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers sanākušajiem pauda viedokli, ka ir jādara gals tam, ka atsevišķi uzņēmēji savu labklājību vairo ar politisko lēmumu palīdzību. Pēc viņa teiktā, politiski lēmumi ir jāpieņem nevis šauru grupu interesēs, bet gan visu Latvijas iedzīvotāju labā.

Uzņēmējs arī atzina, ka viņam ir kauns par to, ka Latvija korupcijas jomā atrodas blakus tādām valstīm kā Namībija un Kolumbija.

Sanākušos uzrunāja arī žurnālists Jānis Domburs, Cēsu domes deputāts, uzņēmējs Juris Žagars (TP), organizācijas "Kreisais krasts" pārstāvji un lauksaimnieks Juris Plēsums, kurš izteica aicinājumu samazināt Latvijā birokrātiju, lai tās iedzīvotājiem nav jābrauc uz ārzemēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas