Uzvaras parkā pulcējas 9.maija svinētāji

Rīga, 9.maijs, LETA. Uzvaras parkā, pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no nacistiskajiem iebrucējiem, trešdien pulcējas tūkstošiem svinētāju, lai piedalītos tradicionālajos 9.maija svētku pasākumos, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēki ieradās ar ziediem rokās vai iegādājās tos turpat uz vietas, lai varētu nolikt monumenta pakājē vai uzdāvināt kādam no kara veterāniem.  

Pie pieminekļa valdīja svētku gaisotne, un cilvēki viens otru sveica svētkos un klausījās koncertu. Kara veterāni dalījās savās atmiņās. Pasākumu apmeklē ne tikai vecāka gadagājuma cilvēki, bet arī ģimenes ar maziem bērniem un skolēni.

 

Daļai cilvēku pie apģērba piespraustas oranži-melnās Svētā Georga lentītes.

 

Cilvēki uzvaras parkā apskata izstādi, kas veltīta Otrā pasaules kara notikumiem. Apskatei izvietota arī Otrajā pasaules karā izmantotā kara tehnika un ieroči, kā arī dažādi suvenīri.

 

Vairākos desmitos kiosku notiek tirdzniecība ar ēdieniem un dzērieniem, suvenīriem un rotaļlietām. Savukārt Uzvaras parka tiešā tuvumā pulcējušies vairāki desmiti puķu tirgotāju. Pirmie puķu tirgotāji sastopami sabiedriskā transporta pieturās, bet, tuvojoties Uzvaras parkam, to skaits pieaug.

 

Notiekošo vēro vairāki desmiti policistu un pasākuma rīkotāju piesaistītie apsargi. Tāpat atsevišķi pašvaldības policisti patrulē uz motorolleriem parkam pieguļošajās teritorijās.

 

Pagaidām pasākums norit bez starpgadījumiem, aģentūrai LETA sacīja Valsts policijas pārstāvji, kas uzrauga kārtību pasākumā. Tāpat nav vērojami cilvēki, kuri vāktu parakstus par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

 

Tomēr aģentūra LETA novēroja, ka kāds vīrietis dala avīzes, apvienības "Sociālais bloks" bukletus, kuros minēts, ka nepilsoņi ir pilntiesīgi sabiedrības un politiskās dzīves dalībnieki. Par bukletu dalīšanu vīrietim aizrādīja apsardzes firmas darbinieks, jo tas pasākumā neesot atļauts.

 

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un vairāki bijušās Padomju Savienības republiku vēstnieki un diplomāti pie pieminekļa nolika piemiņas vainagu. Ziedu nolikšanā piedalījās Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs, Baltkrievijas, Uzbekistānas, kā arī citu valstu, piemēram, Grieķijas un Ķīnas, diplomāti. Ziedu nolikšanā piedalījās arī vairāki Saeimas un Rīgas domes "Saskaņas centra" frakcijas deputāti.

 

Vešņakovs pēc ziedu nolikšanas visus apsveica Uzvaras svētkos, kā arī novēlēja veterāniem labu veselību. Žurnālistiem Vešņakovs uzsvēra, ka nevajadzētu pretstatīt cilvēkus, kas piemin Uzvaras svētkus 8.maijā vai 9.maijā.

 

Svētku koncerta vadītājs nolasīja fragmentu no Valsts prezidenta Andra Bērziņa iepriekš izplatītā paziņojuma saistībā ar 8.maija piemiņas dienu.

 

Kā ierasts, Uzvaras dienas pasākumus ignorēs valdošā koalīcija un citu tā dēvēto latvisko partiju politiķi, savukārt apmeklēs kreisi orientēto opozīcijas jeb tā dēvēto krievisko partiju pārstāvji un diplomāti no bijušās PSRS valstīm.

 

Pasākumi pie pieminekļa ilgs līdz plkst.23, noslēdzoties ar uguņošanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas