VADC aicina iedzīvotājus aktīvi ziedot 0 grupas rēzus negatīvās asinis

Rīga, 2.janv., LETA. Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina Latvijas iedzīvotājus aktīvi ziedot 0 grupas rēzus negatīvās asinis, kas centrā ir nepietiekamā daudzumā, aģentūru LETA informēja VADC Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Daina Krūmiņa.

 

VADC pārstāve informēja, ka pēc gada nogales svinībām pārējās asins grupas VADC ir pietiekamā daudzumā.

 

Lai iegūtu asinis, 4.decembrī VADC dosies izbraukumā uz Vandzenes kultūras namu. Asinis ziedot varēs laika posmā no plkst.10 līdz 13.

 

Savukārt VADC specializētais Donoru autobuss šodien no plkst.11 līdz 16 atradīsies tirdzniecības centra "Origo" teritorijā, bet 4.decembrī no plkst.10 līdz 15 SIA "Elko Vecrīga" teritorijā Rūpniecības 27.

 

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

 

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Viņš nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

 

Pēc asins nodošanas donors saņem trīs latu naudas kompensāciju pusdienām, brīvdienu asins došanas dienā un nākamajā dienā, saglabājot vidējo izpeļņu. Asins ziedošana iepriekš jāsaskaņo ar darba devēju, lai saņemtu brīvdienas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas