Vairāk izvēlas bānīša braucienu ar šovu

Vasaras mēnešos, baudot atvaļinājumu, daudzi cilvēki izvēlas ceļot. Citi ceļo pa savu valsti, citi dodas kaut kur tālāk. Arī mūsu rajonu brauc skatīt daudzi ceļotāji.

 

Iecienīts tūristu apskates objekts ir Gulbenes - Alūksnes bānītis. SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" mārketinga menedžere Inese Buliņa stāsta, ka bānīti brauc skatīties ļoti daudz cilvēku. "Ir cilvēki, kas to apskata vienkārši intereses pēc, dodoties lielākos vai mazākos ceļojumos ar ģimenēm, citi savukārt dodas šurp speciāli, jo bānītis šogad ir iekļauts Baltijas ceļojumu maratona maršrutā. Ar bānīti dodas izbraucienos arī kāzinieki, bānītī tiek rīkoti arī citi pasākumi. Jūnijā pieteikušies bija apmēram 900 cilvēki, savukārt jūlijā šobrīd - jau gandrīz 1000. Ir arī cilvēki, kas vēlas apskatīt depo, bet nedodas braucienā ar bānīti. Cilvēki vairāk izvēlas atraktīvi atpūsties, viņiem interesē šovs, nevis vienkārši pavizināties ar bānīti," stāsta I.Buliņa.

Gulbenes Vēstures un mākslas muzeja direktore Valda Vorza norāda, ka muzejā parasti lielākais apmeklētāju pieplūdums ir augustā, taču arī šobrīd palaikam muzejā ierodas kādi apmeklētāji. Pirms divām nedēļām, piemēram, muzejā viesojusies liela tūristu grupa no Anglijas.

"Ļoti daudz pēdējā laikā muzejā iegriežas cilvēki no Latgales, ir bijuši arī viesi no Kurzemes. Pēdējos gados ļoti aktīvi muzeju apmeklē grupas - gan pensionāri, gan jauktās grupas, gan bērni.

Gulbenes rajona tūrisma informācijas centra vadītāja Inga Barinska stāsta, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad apmeklētāju ir vairāk. Jūnijā un jūlijā (līdz 23.jūlijam) centrā bija iegriezušies 199 apmeklētāji.

"Tādu, kas vēlas iegūt informāciju pa e-pastu vai zvanot, vasarā ir mazāk, šādā veidā informāciju vairāk iegūst ziemā. Vasarā esam saņēmuši 63 telefonzvanus un 22 e-pasta vēstules. Jūnijā un jūlijā informācijas centrā pēc informācijas vērsušies 108 mūsu pašu pilsētas vai rajona iedzīvotāji, 143 citu Latvijas rajonu iedzīvotāji, kā arī 33 ārzemnieki. Šovasar informācijas centrā ir iegriezušies somi, lietuvieši, vācieši, igauņi, nīderlandieši, francūzis un austrietis," stāsta I.Barinska.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas