Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju domā, ka lielākās problēmas ekonomikā vēl tikai priekšā

Vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju domā, ka lielākās problēmas ekonomikai vēl tikai priekšā, liecina jaunākais "DnB NORD Latvijas barometra" pētījums.

Aptuveni trešdaļa jeb 31% iedzīvotāju uzskata, ka lielākās problēmas ekonomikā ir pašlaik, bet 8% pauž, ka tās jau ir aiz muguras. Kopumā 1% aptaujāto iedzīvotāju domā, ka ekonomisko problēmu Latvijā nav un tas ir tikai mākslīgi radīts priekšstats.

Atbildot uz jautājumu, kad ekonomiskā situācija Latvijā sāks uzlaboties, 34% aptaujāto norāda, ka tas notiks pēc 2014.gada, 22% - 2013.-2014.gadā, 16% - 2011.-2012.gadā. Kopumā 10% cilvēku domā, ka Latvijas ekonomiskā situācija neuzlabosies nekad, savukārt 1% sagaida ekonomikas augšupeju jau šogad.

Runājot par ģimenes finansiālo situāciju, 35% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka tā viņiem un ģimenei ir sliktāka nekā jebkad agrāk. 17% atbildējuši, ka viņu ģimenes finansiālā situācija ir pielīdzināma ekonomisko pārmaiņu laikam deviņdesmito gadu sākumā, bet 9% to pielīdzinājuši banku krīzei deviņdesmito gadu vidū. Kopumā 7% iedzīvotāju norāda, ka viņu ģimenes finansiālā situācija līdzinās laikam pirms Latvijas neatkarības atgūšanas, 6% -2000.gada vidum (uzreiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, ES), 6% - 2000.gadu sākumam (pirms iestāšanās ES). Neliela daļa jeb 4% aptaujāto apgalvo, ka viņu ģimenes situācija nekad nav bijusi labāka kā tagad, bet 3% to pielīdzina treknajiem gadiem.

Pētījumā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji joprojām ir kritiski par situācijas attīstības virzienu Latvijā, jo 72% aptaujāto pauž uzskatu, ka tas ir nepareizs, bet tikai 11% domā, ka valsts attīstās pareizā virzienā.

Atbildot uz jautājumu, kādā situācijā pašlaik ir Latvijas ekonomika, 45% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka tā nemainās, un tas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā pirms mēneša. Vienlaikus līdz 46% sarucis to respondentu skaits, kas uzskata, ka situācija vēl pasliktinās.

Aptaujā arī secināts, ka vēl aizvien liela daļa cilvēku uzskata, ka pašlaik darbu atrast ir gandrīz neiespējami - to par drīzāk sliktu un sliktu novērtē 86% aptaujāto iedzīvotāju.

Valdības darbu savukārt 44% iedzīvotāju vērtē kā pilnībā neapmierinošu, 42% - kā drīzāk neapmierinošu, bet 11% - kā apmierinošu. Tikai 1% aptaujāto ir pilnībā apmierināti ar to, kā strādā valdība.

Noskaidrots arī, ka 25% iedzīvotāju par paraugu ekonomikas veidošanā redz Skandināvijas valstis, bet 12% - Lietuvu un Igauniju.

"DnB NORD Latvijas barometrs" tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. Vienlaikus sabiedrībai katru reizi tiek uzdots arī pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi no mēneša norāda uz vispārējā iedzīvotāju noskaņojuma izmaiņām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas