Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vairāk ziņo par vakcīnu blakusparādībām

Ikviena ārsta pienākums ir ziņot par konstatētām zāļu, to vidū arī vakcīnu, iespējami izraisītām blaknēm, norāda Zāļu valsts aģentūra (ZVA).

Pērn ZVA saņēmusi 295 zāļu izraisītu iespējamu blakņu ziņojumus, kas ir par 46 procentiem
vairāk nekā 2009. gadā, tomēr, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvija joprojām ieņem vienu no
pēdējām vietām ārstu ziņošanas aktivitātes ziņā.

 

Visvairāk ziņojumu ZVA saņemts par komplikācijām pēc vakcinācijas pret tuberkulozi. Savukārt atsevišķos gadījumos ir aizdomas arī par komplikācijām pēc ērču encefalīta vakcīnas, tomēr tas nav pierādīts.

 

ZVA speciālisti norāda: tā kā zāles nekad līdz pilnībai nevar tikt izpētītas un to izpēte turpinās, kamēr vien zāles ir tirgū, jāziņo par to novērotām blaknēm. Tā kā masu informācijas līdzekļos parādās informācija par blakusparādībām pēc zāļu lietošanas vai visbiežāk - vakcinācijas, ZVA uzskata: nav pieļaujams, ka ārsti publiskā vidē norāda uz zāļu vai vakcīnu blaknēm, bet par to oficiāli nav informējuši ZVA, kas varētu izvērtēt blakusparādību cēloņus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas