Vājinās krievu skolēnu sekmes latviešu valodā

Pēdējo trīs gadu laikā konsekventi kritušies mazākumtautību skolēnu rezultāti latviešu valodas eksāmenā 9. klasēm.

Vēl 2008. gadā skolēnu vidējie sasniegumi šajā centralizētajā eksāmenā bija gandrīz 70 procentpunkti, bet tagad rādītāji kritušies zem 60 procentiem. Tas nozīmē, ka pareizas atbildes uz eksāmena jautājumiem skolēni vidēji sniedza aptuveni 60 procentos gadījumu.

 

Valsts Izglītības un satura centra pārstāve Kristīne Ilgaža pauž, ka bažām nav pamata, jo eksāmena darbs valstī kopumā uzskatāms par labi nokārtotu, ja skolēnu vidējais rezultāts ir virs 50 procentiem.

 

Līmeņa kritums varētu būt skaidrojams ar populācijas maiņu, tas nozīmē, ka mēdz būt tā, ka skolēnu zināšanas dažādos mācību  priekšmetos ik gadu mainās: "Patiesi, reizēm ir novērojams, ka vienā gadā ir vairāk talantīgu bērnu nekā citā gadā. Populācija atšķiras pa gadiem, to ietekmē gan sociālo apstākļu maiņa, pat politikas ietekme, piemēram, attieksme pret konkrētas jomas zināšanām, vecāku attieksme pret izglītības jautājumiem utt."

 

Viņa pieļāva, ka šis eksāmens skolēniem varētu arī nelikties pārāk svarīgs tāpēc, ka, iestājoties augstskolā, tā rezultātus neņem vērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas