Vakarpusē elektroapgāde traucēta ap 3500 "Latvenergo" klientu

Rīga, 13.okt., LETA. Stiprā vēja dēļ elektroapgāde pēcpusdienā ap plkst.17 valstī bija traucēta vai pārtraukta aptuveni 3500 AS "Latvenergo" klientu, aģentūru LETA informēja uzņēmuma preses pārstāvis Andris Siksnis.

Pilnībā elektroapgāde atjaunota Rīgā - bojājumi tika novērsti Vārnukrogā un Vakarbuļļos. Tāpat elektroapgāde pilnībā tika atjaunota Rietumu un Ziemeļu reģionā.

Sestdienas laikā "Latvenergo" meitasuzņēmuma AS "Sadales tīkls" elektromontieriem izdevies novērst lielāko daļu no naktī notikušās vētras postījumiem Latvijas energosistēmas vidējā un zemsprieguma tīklos.

Pašlaik joprojām visvairāk bojājumu ir Austrumu reģionā, kopumā ap 147 transformatoru apakšstacijas ir bez sprieguma, tai skaitā 70 transformatoru apakšstacijas ir Daugavpilī, 58 Ludzā, 15 - Rēzeknē.

Krietni samazināts bojājumu gadījumu skaits Ziemeļaustrumu reģionā, kur pašlaik bez sprieguma ir kopumā 14 transformatoru apakšstacijas, tai skaitā astoņas Madonā un pa divām Alūksnē un Aizkrauklē.

Šorīt izdevies arī atjaunot elektroapgādi lielā daļā centrālajos tīklos notikušajos pārrāvumos - Jūrmalā no 35 bojātajiem transformatoriem bez sprieguma ir vairs tikai daži, patlaban atsevišķi bojājumi vēl ir Piņķos, Jaunmārupē, Palkanciemā, Ķekavā.

Dienvidu reģionā bez sprieguma pēcpusdienā palikušas 60 transformatoru apakšstacijas, tai skaitā 20 ir Jelgavā un 34 - Tukumā.

Jau ziņots, ka šorīt bez elektrības bija aptuveni 19 000 "Latvenergo" klientu, bet dienas vidū ap plkst.12.30 bez elektroapgādes bija palikuši aptuveni 10 000 uzņēmuma klientu visā Latvijā.

"Latvenergo" brīdina iedzīvotājus netuvoties elektropārvades un sadales līnijām un citām elektroietaisēm, būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem pie elektrolīnijām, kuras atrodas mežu malās un stigās vai lielu koku tuvumā. Stiprā vēja ietekmē koki šajās vietās var lūzt un gāzties, iekaroties līnijās un radot bīstamas situācijas, šādi apdraudot cilvēku dzīvību.

Redzot zemē guļošu līnijas vadu vai uz līnijas uzkritušu koku, nekādā gadījumā nedrīkst tam tuvoties.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas