Valdība atbalsta Jakāna rotāciju darbam FM

Rīga, 2.febr., LETA. Valdība šodien nolēma atstādināto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu pārcelt darbam Finanšu ministrijas (FM) Muitas un nodokļu departamenta vadītāja amatā.

Balsojumā Jakāna rotāciju atbalstīja astoņi ministri, bet pret bija visi pieci klātesošie Tautas partijas (TP) ministri.  

Finanšu ministrs Einars Repše (JL) rosinājis Jakānu pārcelt darbam FM Muitas un nodokļu departamenta vadītāja amatā uz nenoteiktu laiku. Tāpat vienlaikus tiek rosināts noteikt, ka VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova iestādes vadītāja pienākumus pilda līdz jauna ģenerāldirektora iecelšanai.

 

Jautājums par Jakāna rotāciju valdībā tika izskatīts bez plašām diskusijām, ministriem uzsverot, ka šim jautājumam ir jāpieliek punkts. TP ministri vien aicināja kolēģus pielikt punktu "šim politiskajam jautājumam", bet reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) kolēģiem pauda cerību, ka visi, kas balsos par Jakāna rotāciju, apzinās tās sekas, kas var būt gadījumā, ja ierēdnis tiesāsies ar valsti un uzvarēs.

 

Repše pēc sēdes žurnālistiem sacīja, ka Jakānam ir tiesības tiesiskā ceļā vērsties pret šo vadības lēmu, taču rotāciju amatos esot praktiski neiespējami apstrīdēt.

 

Jaunajā amatā Jakāna tiešais priekšnieks būs FM valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, un Jakāna turpmākā karjera, pēc Repšes teiktā, būs atkarīga no viņa darba.

 

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā nedēļā valdības balsojumā vairākums ministru neatbalstīja Repšes piedāvājumu atstādināto Jakānu pārcelt darbā par FM Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktoru.

 

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) toreiz valdības sēdē rosināja par šo jautājumu balsojumu, kurā "pret" nobalsoja visi Tautas partijas (TP) ministri, savukārt Zaļo un zemnieku savienības ministri un "tēvzemietis" Kaspars Gerhards balsojumā atturējās, līdz ar to "Jaunā laika" iecerei pietrūka balsu.

 

Jau ziņots, ka 12.janvārī Repše, izvērtējot disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma rosināt atbrīvot Jakānu no ieņemamā amata. Šādu ministra soli neatbalstīja vadības koalīcija, un Repše piekrita virzīt jautājumu par Jakāna rotāciju darbam jaunizveidojamā FM departamentā.

 

LETA jau ziņoja, ka pērn 22.oktobrī ar Repšes lēmumu Jakāns tika atstādināts no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā "apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus". Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā.

 

Jakāns VID vadījis kopš 2004.gada jūlija, iepriekš viņš dienestā strādājis arī citos amatos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas