Valdība izvirza galvenos uzdevumus ģimeņu atbalstam

Atbalstot Labklājības ministrijas (LM) izstrādātās Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes 2011.-2017. gadam, valdība otrdien noteica veicamos darbus ģimeņu atbalstam.

Tuvāko gadu laikā paredzēts īstenot virkni uzdevumu, informē LM. Tomēr daudzi pasākumi tuvākos pāris gadus, visticamāk, paliks ieceru līmenī, jo tiem papildu nauda nav paredzēta.

 

Valdība noteica, ka pamatnostādnēs izvirzītie ģimeņu atbalsta pasākumi ieviešami 2011.-2012. gadā piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

Rīcības plānu atbildīgajai LM pamatnostādņu ieviešanai 2011.-2013. gadam valdībā uzdots iesniegt līdz šā gada 1. maijam. Pamatnostādnēs pausta apņemšanās paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa
(IIN) atvieglojumus par apgādībā esošajiem.

 

Dokumentā noteikts, ka varētu ieviest diferencētu IIN politiku vai arī paaugstināt ar IIN neapliekamo minimumu līdz 50% no minimālās algas. Iedzīvinot šo priekšlikumu, IIN atvieglojums ar pašreizējo 200 latu minimālo algu palielinātos no esošajiem 70 latiem līdz 100 latiem par katru apgādājamo. Plānoti arī risinājumi, lai sekmētu mājokļa pieejamību vai atbalstu mājokļa renovācijai ekonomiski aktīvām ģimenēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas