Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība lems par SVF iersomēm celt mājokļa nodokli

Finanšu ministrija (FM) tuvākajā laikā izskatīšanai Ministru kabinetā virzīs Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) rosinātos trīs variantus nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmes celšanai mājoklim no 2011.gada 1.janvāra, informēja FM.

Dodot zaļo gaismu jebkuram no trim variantiem, NĪN maksājums par dzīvojamo platību nākamgad pieaugtu vairākas reizes, salīdzinot ar šo gadu.

 

Pašreizējā NĪN likme atkarībā no mājas vai dzīvokļa kadastrālās vērtības ir 0,1%-0,3%. Taču SVF rosināja paaugstināt NĪN trijos veidos, ko FM tagad kopā ar nodokļu politikas pamatnostādnēm virzīs uz valdību. Tai arī būs jālemj par nodokļa tālāko attīstību, teica ministrijā.

 

Pirmais variants paredz ieviest paaugstinātu un vienotu NĪN likmi dzīvojamām platībām - 1,5%. Šajā variantā ir paredzēts neapliekamais minimums jeb summa, kas netiktu aplikta ar nodokli - 71 lats. Uz to gan varētu pretendēt māju īpašnieki, ja īpašums ir deklarētā dzīvesvieta.

 

Savukārt atvieglojums neattiektos uz dzīvokļiem, kā arī dzīvojamām mājām, kas izīrētas citām personām. Pārējiem diviem variantiem atvieglojumi nav paredzēti.

 

Otrs variants paredz ieviest zemāku NĪN likmi nekā pirmajā versijā - 1%, kas būtu piemērojama arī zemei, uz kuras atrodas dzīvojamā māja. Toties trešais variants paredz progresīvas NĪN likmes, kādas ir arī tagad, taču augstākas - 0,5%-2% apmērā atkarībā no kadastrālās vērtības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas