Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdība neatbalsta Repšes priekšlikumu par Jakāna rotāciju

Rīga, 26.janv., LETA. Valdības balsojumā vairākums ministru otrdien neatbalstīja finanšu ministra Einara Repšes (JL) piedāvājumu atstādināto Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu pārcelt darbā par Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktoru.

 

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš (TP) valdības sēdē rosināja par šo jautājumu balsojumu, kurā pret nobalsoja visi Tautas partijas ministri, savukārt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministri un "tēvzemietis" Kaspars Gerhards balsojumā atturējās, sekojoši "Jaunā laika" (JL) iecerei pietrūka balsu. Pēc šāda balsojuma valdības locekļi turpināja diskusijas, kā Jakāna jautājumu risināt tālāk, nolemjot gala lēmumu tomēr mēģināt pieņemt pēc nedēļas.  

Repše gan valdības sēdē, gan pēc tās turpināja uzsvērt, ka viņa piedāvātā Jakāna rotācija neesot saistīta ar iepriekš rosināto disciplinārlietu, kuras rezultātā Repše rosināja Jakānu atbrīvot no amata. Disciplinārlieta varot tikt izlemta pēc tam, kad Jakāns būs stājies jaunajā amatā.

 

Lai arī Valsts kanceleja apstiprināja Repšes teiktā atbilstību likumdošanai, tomēr gan ZZS ministriem, gan Gerhardam tas neviesa ticību un sākotnēji balsojumā viņi atturējās, bet vēlāk lūdza jautājuma izlemšanu uz nedēļu atlikt.

 

Repše pēc valdības sēdes žurnālistiem apgalvoja, ka nejūtot steigu jautājuma virzīšanai, jo VID arī pašlaik strādājot pilnvērtīgi.

 

Repše izvairīgi atbildēja uz jautājumu, kā viņš skaidro ZZS un "tēvzemiešu" nostājas maiņu, norādot, ka "acīmredzot jautājums ir sarežģīts un dzīve ir pilna pārsteigumu". Kā ziņots, vēl pirmdien premjers Valdis Dombrovskis (JL) stāstīja, ka vienīgie iebildumi pret Jakāna rotēšanu koalīcijā esot TP.

 

ZZS pārstāvošais vides ministrs Raimonds Vējonis pēc valdības sēdes žurnālistiem apgalvoja, ka viņa partiju neesot apmierinājis Jakāna jautājuma juridiskais risinājums, tādēļ pēc nedēļas ZZS vēlas saņemt Valsts kancelejas un Tieslietu ministrijas atzinumus par to, vai Jakānu ir iespējams rotēt uz citu amatu, ja nav izbeigta disciplinārlieta.

 

Savukārt, atbildot uz jautājumu, vai ZZS ar savu šīsdienas rīcību nav izteikusi neuzticību Repšem, Vējonis sacīja: "To jūs paši varat interpretēt, kā gribat."

 

Iepriekš valdībā iesniegtie dokumenti paredzēja uzdot Repšem pārcelt Jakānu saskaņā ar Valsts civildienesta likumu un likumu "Par Valsts ieņēmumu dienestu". Veicot Jakāna pārcelšanu citā amatā, viņam tiktu noteikts tāds pats atalgojums kā līdz šim - ap 2000 latu pirms nodokļu nomaksas.

 

Saskaņā ar likumu "Par Valsts ieņēmumu dienestu" VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Nelija Jezdakova ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora pienākumus pilda līdz jauna iestādes ģenerāldirektora iecelšanai.

 

Jau ziņots, ka 12.janvārī Repše, izvērtējot disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma rosināt atbrīvot Jakānu no ieņemamā amata.

 

Šādu ministra soli neatbalstīja vadības koalīcija, un Repše piekrita virzīt jautājumu par Jakāna rotāciju darbam jaunizveidojamā Finanšu ministrijas departamentā.

 

LETA jau ziņoja, ka pērn 22.oktobrī ar Repšes lēmumu Jakāns tika atstādināts no VID ģenerāldirektora pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts, jo Jakāns uzdotajā laikā "apzināti nav izpildījis Repšes rīkojumus". Kopumā pret Jakānu ierosinātas trīs disciplinārlietas, kas apkopotas vienā.

 

Jakāns VID vada kopš 2004.gada jūlija, iepriekš viņš ieņēmumu dienestā strādājis arī citos amatos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas