Valdība rosina Loskutovu atbrīvot no amata

Rīga, 16.okt., LETA. Valdība otrdien slēgtā sēdē nolēma rosināt no amata atbrīvot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Alekseju Loskutovu. Galīgais lēmums par Loskutova tālāko darbību būs jāpieņem Saeimai.

Pēc gandrīz pusotru stundu ilgas sēdes Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) žurnālistiem teica, ka par Loskutova jautājumu valdībā izvērtušās plašas diskusijas. Valdība vērtējusi ne tikai Valsts kontroles konstatētos pārkāpumus, bet arī Loskutova iepriekšējo darbību un izturēšanos pēc konstatēto pārkāpumu paziņošanas.

 

Aizklātajā balsojumā par Loskutova atstādināšanu tikai viens ministrs esot atturējies, bet pārējie esot atbalstījuši viņa atstādināšanu. Kalvītis neatklāja, kurš no ministriem ir atturējies, tas esot jāprasa pašiem ministriem.

 

Jauna KNAB vadītāja kandidatūra ne valdībā, ne koalīcijā neesot apspriesta, un par to tiks domāts tikai tad, kad Saeima nobalsos par Loskutova atstādināšanu.

 

Kā ziņots, prokuratūra ir secinājusi, ka KNAB slepenajā grāmatvedībā nav ievērotas visas grāmatvedības normatīvajos aktos ietvertās normas un slepenība esot augstāk vērtēta nekā likuma normu ievērošana. Tomēr prokuratūras pārbaudē Loskutova rīcībā nav konstatēti būtiski pārkāpumi un nav pamata sākt kādu kriminālprocesu, jo KNAB nav veikti nekādi noziedzīgi nodarījumi.

 

LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), kura pārraudzībā atrodas KNAB, 24.septembrī pret Loskutovu ierosināja disciplinārlietu, un līdz izmeklēšanas beigām viņš atstādināts no amata. Disciplinārlieta ierosināta saistībā ar Valsts kontroles revīzijā par KNAB darbu 2006.gadā konstatētajiem pārkāpumiem operatīvajai darbībai paredzēto līdzekļu uzskaitē un izlietošanā.

 

Kā ziņots, Saeima 1962.gadā dzimušo Loskutovu par KNAB priekšnieku iecēla 2004.gada maijā uz pieciem gadiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas