Valdība vienojas par akcīzes nodokļa palielināšanu naftas produktiem

Valdība otrdien vienojās atbilstoši Eiropas Savienības prasībām no nākamā gada palielināt akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai vidēji par 8%.

Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" paredz palielināt akcīzes nodokļa likmes bezsvina benzīnam, petrolejai dīzeļdegvielai un šo produktu sajaukumiem ar biodegvielu. Saskaņā ar direktīvu akcīzes nodoklim bezsvina benzīnam Latvijā 2008.gadā jāsasniedz 226 latu par 1000 litriem, bet dīzeļdegvielai un petrolejai 192 lati par 1000 litriem.

Veicot novērtējumu benzīna un dīzeļdegvielas cenu pieauguma ietekmei uz kopējo inflāciju un pieņemot, ka degvielas īpatsvars patēriņa cenu grozā nemainās un ir 3,8%, tad tiešā ietekme benzīna un dīzeļdegvielas cenu pieaugumam (personisko auto vajadzībām) uz inflāciju 2008.gadā būtu 0,11 procentu punkti, lēs FM speciālisti.

Akcīzes nodokļa palielināšana naftas produktiem notiek saskaņā ar ES direktīvu, kas nosaka, ka nodokļa līmeņa izlīdzināšanu. Tā kā Latvijai ir zemāka patērētāju pirktspēja un attiecīgi arī dzīves līmenis, nekā vecajās dalībvalstīs, Latvija ir panākusi pārejas periodus pakāpeniskai nodokļu palielināšanai bezsvina benzīnam līdz 2011.gadam, kā arī dīzeļdegvielai un petrolejai līdz 2013.gadam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas