Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valdības sadarbības partneri netic nodokļu ieņemumu prognozēm

Iebildumi pret 2011. gada budžeta konsolidācijas plāniem ir visiem nopietnākajiem valdības sadarbības partneriem.

Trešdien pēc ilgām diskusijām Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Finanšu
ministrija ir panākušas vienprātību vien dažos jautājumos, konkrēti, par to, ka dotācijas pašvaldību
ceļiem tiks saglabātas šā gada līmenī, kā arī par pašvaldību aizņēmumu apjomu un finanšu
izlīdzināšanu.

 

Savukārt LPS un Finanšu ministrijas prognozes par gaidāmajiem ieņēmumiem no iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) un nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atšķiras - pašvaldības uzskata, ka tie prognozēti pārlieku optimistiski un pieprasa valsts garantijas 100% apmērā no prognozētajiem ienākumiem.

 

Turpretī Finanšu ministrija piedāvā garantijas vien 92% apmērā, informē ministrijas Komunikācijas departamenta vadītāja Baiba Melnace. Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību visvairāk iebilst pret sociālo iemaksu likmes celšanu no pašreizējiem 33,09 % līdz 35,09 % un pievienotās vērtības nodokļa celšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas