Valsts asinsdonoru centrā trūkst B grupas negatīvo asiņu

Rīga, 15.sept., LETA. Valsts asinsdonoru centrā (VADC) patlaban nepietiekamā daudzumā ir B grupas negatīvās asinis, aģentūru LETA informēja VADC sabiedrisko attiecību pārstāve Zane Mistre.

Lai iegūtu asinis, VADC specializētais donoru autobuss rīt, 16.septembrī, atradīsies pie tirdzniecības parka "Alfa", bet 17.septembrī - pie tirdzniecības centra "Origo". Abās vietās asinis varēs ziedot no plkst.11 līdz plkst.16.

 

VADC specializētais donoru autobuss 18.septembrī no plkst.10 līdz plkst.13 atradīsies Jūras spēku teritorijā Birzes ielā 1c, bet 19.septembrī asinis varēs nodot Siguldā, Strēlnieku ielā 2, kur autobuss atradīsies no plkst.10 līdz 14.

 

Rīt, 16.septembrī, VADC dosies izbraukumā uz Valkas kultūras namu, kur asinis varēs nodot no plkst.10 līdz 13, bet 17.septembrī - no plkst.9 līdz 12 asinis varēs nodot kristīgajā centrā "Labā vēsts" Ūnijas ielā 99.

 

18.septembrī VADC dosies izbraukumā uz Salacgrīvas kultūras namu, bet 19.septembrī - uz Brocēnu kultūras namu. Abās vietās vietās asinis varēs nodot no plkst.10 līdz plkst.13.

 

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

 

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

 

Pēc asins nodošanas donors saņem trīs latu naudas kompensāciju pusdienām, brīvdienu asins došanas dienā un nākamajā dienā, saglabājot vidējo izpeļņu. Asins ziedošana iepriekš jāsaskaņo ar darba devēju, lai saņemtu brīvdienas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas