Valsts atguvusi 444 miljonus latu no Parex ieguldītā

Parex bankas glābšana no valsts savulaik prasījusi 1,2 miljardus latu. Pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta un Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājas Ivetas Zalpēteres aplēsēm, šis parāds šobrīd sarucis līdz 756 miljoniem latu, un lielā mērā tas noticis, pateicoties arī bankas Citadele veiksmīgajai darbībai.

Taču tas, vai kādreiz valstij izdosies pilnībā atgūt Parex bankas problēmu risināšanā ieguldītos līdzekļus, pagaidām nav zināms.

 

Bankas Citadele izveidošana valstij izmaksāja aptuveni 265,3 miljonus latu, jo 77,2 miljonus latu valsts iemaksāja bankas pamatkapitālā, 64,3 miljonus eiro jeb 45,1 miljonu latu banka saņēma kā subordinēto aizdevumu no Privatizācijas aģentūras (PA), savukārt 203,7 miljonus eiro jeb 143 miljonu latu valsts noguldīja kā termiņnoguldījumu.

 

Lai gan šis noguldījums Citadelei pilnībā bija jāatmaksā tikai pēc 10 mēnešiem, banka to jau ir izdarījusi. Termiņnoguldījuma atmaksa notika pakāpeniski pusotra gada laikā. Pirmo maksājumu banka veica jau pāris mēnešus pēc tās dibināšanas, pēdējo un noslēdzošo - otrdien.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas