Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole: IZM nav nodrošinājusi efektīvu budžeta līdzekļu izlietošanu sportam

Rīga, 17.febr., LETA. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nenodrošina caurskatāmu un efektīvu valsts budžeta līdzekļu izlietošanu sportam, revīzijā secinājusi Valsts kontrole.

Revīzijā konstatēts, ministrija nenodrošina, ka valsts piešķirtie budžeta līdzekļi sportam pilnā apjomā sasniedz piešķiršanas mērķi un tiek efektīvi izlietoti.  

IZM sportam piešķirtos līdzekļus administrē necaurskatāmi, tā nav izstrādājusi tādu sporta nozares finansēšanas normatīvo regulējumu, kas nodrošinātu plānveidīgu un uz mērķu sasniegšanu orientētu sistēmas darbību, kā arī nav izveidojusi vienotu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas kārtību, kas nodrošinātu līdzekļu izlietojuma kontroli.

 

Ministrija nav noteikusi vienotu kārtību, kas nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu sportam izlietojuma kontroli.

 

VK atklāja, ka revidētās organizācijas, kuras administrē IZM piešķirtos valsts budžeta līdzekļus sportam, pusotra gada laikā administrācijas izdevumiem ir izlietojušas 2 135 833 latus jeb gandrīz piekto daļu (18%) no piešķirtā finansējuma, savukārt biedrības "Latvijas Olimpiskā komiteja" (LOK) un "Latvijas Sporta federāciju padome" (LSFP), SIA "Latvijas Olimpiskā vienība" (LOV) un VA "Nacionālais Olimpiskais sporta metodiskais centrs" sporta federāciju finansēšanai un sporta pasākumu īstenošanai 2008. un 2009.gadā ir izlietojušas tikai aptuveni 35% no kopējiem piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

 

Kaut arī ministrijai nav tiesiska pamatojuma šādai rīcībai, tā piešķir valsts budžeta naudu tālākai sadalei un iesaista tās izlietojuma kontrolē LOK un LSFP. Turklāt, lai arī IZM piešķir līdzekļus LOK programmu īstenošanai, kas 2008.gadā bija 6 345 025 lati un 2009.gadā - 4 823 280 lati, ministrijas rīcībā nav īstenojamo programmu un informācijas par tajās iekļautajiem izdevumiem un finansējuma saņēmējiem.

Ministrija nav noteikusi no valsts budžeta finansēto darba algu principus un pieļaujamo apmēru sporta organizācijās. Tādējādi LOK, LSFP un LOV darbinieku atalgojums 2009.gadā ir krietni, dažviet pat divas un trīs reizes, pārsniedzis vidējo atalgojumu gan privātajā, gan sabiedriskajā sektorā.

 

Valsts budžeta līdzekļi, kas tika piešķirti starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā, ko organizētājs iemaksā kā drošības naudu starptautiskajās organizācijās un pēc noteikta laika atgūst, vismaz 540 000 latu apmērā nav atmaksāti valsts budžetā.

 

Sporta organizācijas sadarbības līgumos noteikto pasākumu organizēšanu ir nodevušas nodibinājumiem, tādējādi palielinot šo pasākumu izmaksas.

 

Piemēram, Eiropas Čempionātu basketbolā sievietēm 2009.gadā organizēja nevis biedrība "Latvijas Basketbola savienība", bet gan tās izveidots nodibinājums, administratīvajiem izdevumiem izlietojot 45 843 latus.

 

Likumības revīzija "Valsts budžeta līdzekļu sportam administrēšanas atbilstība normatīvo aktu prasībām Izglītības un zinātnes ministrija" ir veikta par laika posmu no 2008.gada 1.janvāra līdz 30.jūnija 2009. Daži revīzijā analizētie jautājumi attiecas uz 2005.gadu, 2006.gadu un 2007.gadu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas