Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts kontrole Latvijas Bankai pārmet izšķērdību

Necaurskatāma atalgojuma un transporta līdzekļu izmantošanas sistēma, taupības laikā, iespējams, lieki tērēta nauda - pie šādiem secinājumiem, veicot finanšu revīziju Latvijas Bankā (LB), nonākusi Valsts kontrole (VK).

LB vairākiem secinājumiem nepiekrīt. Lai gan būtiskas nepilnības revīzijā nav atklātas, ir konstatētas dažas nepilnības.

 

Piemēram, secināts, ka LB nenodrošina caurskatāmu atalgojuma sistēmu, līdz ar to nav iespējams gūt detalizētu skaidrojumu par katra amata kvalifikācijas prasībām un izvērtēt atalgojuma pamatotību.

 

Konstatēts, ka LB maksā atbalsta struktūrvienību darbiniekiem algu, kuras maksimālais apmērs ir līdz 4,8 reizēm lielāks nekā darbiniekiem citās valsts iestādēs, kas veic līdzīgus pienākumus.

 

VK arī atklājusi, ka LB transporta līdzekļu izmantošanā nav iespējams izsekot, vai automašīnas ir izmantotas darba laikā un darba vajadzībām. Tāpat arī atklājies, ka laikā, kad ir noteikts stingrs taupības režīms, LB uztur Mācību un atpūtas centru, kas 2009. gadā LB vajadzībām tika izmantots tikai pusotru mēnesi, bet tā uzturēšana izmaksā 176 808 latus, no kā 77% izmantoti centra darbinieku atlīdzībai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas