Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts nesegs visus vētras nodarītos zaudējumus

Valdība atbalstījusi palīdzības sniegšanu arī privātpersonām, kurām nesenās vētras laikā izpostīti māju jumti, taču ar nosacījumu, ka paši cilvēki vai vietējās pašvaldības finansēs otru pusi izdevumu.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valdība gatavojas piešķirt 374 789 latus, lai palīdzētu pašvaldībām pārvarēt vētras radītos zaudējumus.

 

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) apkopojusi ziņojumus no pašvaldībām - pirms divām nedēļām Latviju skārusī vētra radījusi 1,04 miljonus latu zaudējumus. Lielākos zaudējumus uzrādīja Daugavpils novada pašvaldība - turpat pusmiljonu latu; Madonas pašvaldība - vairāk nekā 200 tūkstošus latu un Daugavpils pilsētas dome - teju 200 000 latu. RAPLM saņēmusi 14 pieprasījumus par finanšu līdzekļu piešķiršanu vētras rezultātā radīto postījumu novēršanai.

 

Valdība bez liekām diskusijām nolēma, ka piešķirs naudu - 374 789 latus, no tiem 277 000 latu tiks nodrošināti no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet vairāk nekā 97 789 lati - uz budžeta deficīta rēķina. Arī šajā gadījumā ir nepieciešams galavārds no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas