Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts parāds slimnīcām līdz astoņiem miljoniem

Pagaidām nav skaidras atbildes, vai un no kādiem līdzekļiem slimnīcām samaksās par darbu, kas veikts janvārī, bet kura finansēšanai nepietiek ar sākotnēji aprēķinātajām kvotām.

Lai gan Veselības ministrija pagājušajā pirmdienā nosūtīja pieprasījumu Finanšu ministrijai par apropriāciju jeb līdzekļu iekšēju pārdali, tā atbildi tik drīz nesola.

 

Kā norādīja ministrijas pārstāve Baiba Melnace, Finanšu ministrija vispirms izanalizēs Veselības ministrijas priekšlikumu un tā ietekmi uz valsts budžetu un budžeta bilanci un tad sniegs savu vērtējumu. Tas varētu notikt tuvāko divu nedēļu laikā. Tikmēr slimnīcas būs neziņā, vai par padarīto darbu saņems samaksu pilnā apmērā.

 

Jau rakstīts, ka līdzekļu deficīts samaksai par veselības aprūpes pakalpojumiem stacionāros janvārī bija 4,3 miljoni latu. Ja tam piekritīs finanšu ministrs, to avots varētu būt ministrijas padotības iestāžu pagājušā gada ieņēmumi, kas iegūti par šo iestāžu sniegtajiem maksas pakalpojumiem.

 

Tiesa, jau tagad ir zināms, ka minētie 4,3 miljoni ir tikai sākums papildu finansējuma pieprasījumiem veselības nozarē. Nauda būs jāmeklē, lai apmaksātu slimnīcu pārstrādi arī turpmākajos mēnešos. Veselības norēķinu centrs ir apkopojis datus par februāri, un tie liecina, ka nu jau izveidojies 7,9 miljonu latu pārtēriņš, kas ir par 55% vairāk, nekā plānots. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas