Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts "Parex bankā" iepludinās vēl 100 miljonus latu

Rīga, 5.febr., LETA. Valsts "Parex bankā" iepludinās vēl 100 miljonus latu, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Pēc "Parex bankas" sniegtās informācijas, no kārtējam maksājumam nepieciešamajiem aptuveni 218 miljoniem latu banka no saviem līdzekļiem spēs nodrošināt aptuveni 118 miljonus latu sindicēto kredītu atmaksai. Par atlikušo nepieciešamo līdzekļu daļu valsts kā īpašnieks sniegs bankai atbalstu "saskaņā ar iepriekš plānoto grafiku un apjomu".  

Valsts plāno nodrošināt papildu finanšu līdzekļus jauna termiņnoguldījuma veidā aptuveni 100 miljonu latu (145 miljonu eiro) apmērā "Parex bankā". Šis jautājums tiek virzīts izskatīšanai Ministru kabineta sēdē 9.februārī.

 

FM apgalvo, ka līdz ar veikto darījumu "Parex bankas" saistību kopējā pozīcija pret Latvijas valsti samazināšoties - valsts galvojums bijis izsniegts par pilnu sindicēto kredītu apmēru, savukārt reālā nepieciešamā naudas summa esot mazāka, nekā 2009.gadā tika prognozēts.

 

Valsts kā "Parex bankas" lielākais akcionārs jau 2009.gada martā, izsniedzot galvojumu, uzņēmusies sindicēto kredītu atmaksas saistības un pilnībā bija informēta par nepieciešamajiem papildu finanšu līdzekļiem šo saistību segšanai, uzsver Melnace. "Parex banka" šajā laikā esot spējusi stabilizēt situāciju bankā, uzlabojot tās likviditāti, un piesaistīt lielāko daļu līdzekļu sindicēto kredītu saistību segšanai, līdz ar to nepieciešamais finanšu atbalsts ir mazāks, nekā 2009.gadā tika prognozēts.

 

2009.gada martā, Latvijai noslēdzot galvojumu līgumus ar "Parex bankas" sindicēto kredītu devējiem, valsts kā bankas lielākais akcionārs uzņēmās galvojuma saistības kredītu atmaksas nodrošināšanā, informēja Melnace. "Parex bankas" vienošanās ar sindicēto kredītu devējiem paredzēja izmaiņas sindicēto kredītu atmaksas grafikā, proti, 30% no kopējās aizdevuma summas jeb 232,5 miljonus eiro (aptuveni 163,4 miljonus latu) atmaksāt 2009.gada martā, savukārt 40% jeb 310 miljonus eiro (217,8 miljonus latu) - 2010.gada februārī un 30% jeb 232,5 miljonus eiro (163,4 miljonus latu) - 2011.gada maijā.

 

Saskaņā ar Valsts kases datiem Latvijas valsts septiņos termiņdepozītos "Parex bankā" jau bija noguldījusi 622 miljonus latu. Atbilstoši 2009.gada 8.maijā Ministru kabinetā apstiprinātajam bankas restrukturizācijas plānam valsts atbalsts bankai ir ilgtermiņā, kamēr "Parex banka" sāks atmaksāt valsts noguldījumus. Termiņnoguldījumu procentu maksājumos atbilstoši noslēgtajiem līgumiem "Parex banka" ir samaksājusi 42,12 miljonus latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas