Valsts policijas šefa aiziešanai ir arī materiāli iemesli

Pēdējā laikā par aiziešanuizdienas pensijā paziņojuši jau divi pieredzējuši VP darbinieki - nule kā likvidētā Narkotikuapkarošanas biroja (NAB) vadītājs Kārlis Dombrovskis un VP vadītājs ģenerālis Valdis Voins, kura pēcteci šajā amatā iekšlietu ministre sola nosaukt šodien. Jau publiski izskanējis, ka viņi turpināšot strādāt, tikai citās iestādēs un amatos.

Izrādās, pateicoties pēdējo gadu algu samazinājumiem un iekšlietu dienestu izdienas pensiju sistēmas īpatnībām, pieredzējuši tās darbinieki šobrīd pensijā var saņemt tikpat daudz, cik par aktīvu dienestu.

 

"Izdienas pensiju rēķina par pēdējiem pieciemgadiem, un jāņem vērā, ka cilvēki rēķina līdzi. Tagad iet uz beigām treknie gadi, un cilvēki skatās, ka nav iespēju vairāk nopelnīt, bet pensija turpmāk tikai samazināsies, tāpēc vien iet prom," skaidro A. Lieljuksis.

 

"Godīgi teikšu - es saskatu ļoti lielu netaisnību tajā, ka algas pieaug tiesnešiem unprokuroriem, bet policistiem paliek tur, kur ir, jo sākums visām lietām ir policija," viņš sūrojas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas