Valsts prezidenta kanceleja lūdz piešķirt papildu finansējumu vairāk nekā Ls 533 000 apmērā

Rīga, 6.aug., LETA. Valsts prezidenta kanceleja Finanšu ministrijai (FM) lūgusi piešķirt papildu finansējumu Valsts prezidenta kancelejas un Valsts prezidenta Valda Zatlera darbības nodrošināšanai vairāk nekā 533 000 latu apmērā, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta preses sekretāre Inta Lase.

 

Lase gan neatklāja, tieši kādu kancelejas vajadzību apmierināšanai tiek prasīta šī summa, norādot, ka ministrijai tika iesniegta detalizēta plānoto izdevumu tāme. Lase uzsvēra, ka tikai valdības ziņā ir izlemt, kuras pozīcijas un kādā apmērā atbalstīt vai neatbalstīt. FM aģentūru LETA informēja, ka ministrija ir saņēmusi Valsts prezidenta kancelejas pieprasījumu budžeta grozījumiem par kopējo summu vairāk nekā 533 000 latu apmērā. No minētās summas lielākā daļa - 418 000 latu - lūgti darbinieku atlīdzībām, 61 000 latu - kapitālu izdevumiem un 54 000 latu - precēm un pakalpojumiem, tostarp datortīklu nodrošināšanai un sociālajām apdrošināšanām.

Ministrija atteicās sniegt sīkākus komentārus, vai Valsts prezidenta kancelejai tiks piešķirta pieprasītā summa un norādīja, ka kancelejas lūgums tiks iesniegts valdībā augusta beigās pie budžeta grozījumiem.

Kā informēja Lase, 2007.gada plānotais budžets Valsts prezidenta funkciju nodrošināšanai bija vairāk nekā 2,3 miljoni latu. No minētajiem līdzekļiem līdz šī gada 9.jūlijam bija iztērēti vairāk nekā 1,6 miljoni latu.

 

No 2007.gada plānotā budžeta kancelejas darbinieku atalgojumam bija plānots iztērēt vairāk nekā 1,1 miljonu latu. Līdz šī gada 9.jūlijam darbinieku algās bija izmaksāti vairāk nekā 474 000 latu, savukārt kompensācijās un pabalstos izmaksāti vairāk nekā 236 000 latu. Kopumā līdz šī gada 9.jūlijam kancelejas darbinieku atalgojumam - algām, kompensācijām un pabalstiem - iztērēti vairāk nekā 710 000 latu.

 

Jaunā Valsts prezidenta un viņa kancelejas nodrošināšanai no 9.jūlija līdz gada beigām ir atlikuši 749 418 lati. Lase norādīja, ka Valsts prezidenta kanceleja pašlaik strādā esošā budžeta ietvaros un uzskata, ka Valsts prezidenta kancelejai jāpilda tai ar likumu uzliktie pienākumi neatkarīgi no naudas daudzuma.

 

Tomēr šā brīža prognozes rādot, ka "šāda naudas summa var būt nepietiekama Valsts prezidenta efektīva un neatkarīga darba nodrošināšanai".

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas