Valsts prezidentam dažas lietas vajadzētu darīt citādi, uzskata Šķēle

Rīga, 4.dec., LETA. Valsts prezidentam Valdim Zatleram dažas lietas vajadzētu darīt citādi, uzskata bijušais premjers Andris Šķēle (TP), gan atzīstot, ka vēl pagājis pārāk īss laiks, lai peltu vai slavētu Zatlera veikumu.

"Man ir šķitis, ka dažas lietas vajadzētu darīt citādi," saka Šķēle, Zatlera vēlmi Saeimā rīkot debates, izvēloties nākamo premjeru, nosaucot par "realitātes šovu".

 

Šķēle norāda, ka ik katrai augstai amatpersonai ir kādas ekskluzīvas tiesības - vai nu tās ir definētas Satversmē, vai likumos. Valsts prezidentam šādas tiesības ir aicināt nākamo Ministru prezidentu. Bet, piemēram, aizsardzības ministram ir tiesības dot rīkojumu par lidmašīnu notriekšanu mūsu gaisa telpā. Un tādu īpašo tiesību piemēru ir ļoti daudz.

 

"Es uzskatu par nepareizu, ja amatpersonas atsakās no šīm ekskluzīvajām tiesībām un tātad vienlaikus arī no tiešas, personiskas atbildības. Šo atbildību nav jāmēģina dalīt ar vai pat novelt uz publiska "teātra" aktieriem," norāda Šķēle.

 

"Ja runa ir par debatēm, tad tā, bieži vien ir spēle ar vārdiem - nekur nav teikts vai pierādīts, ka labākais debatētājs vai glītākais no vaiga, vai slaidākais augumā būs labākais premjers. Mēs zinām pasaules vēsturi, kad izcilas valstu augstākās personas ir bijuši cilvēki ar dažādām īpatnībām, pat ar invalididāti. Un diezin vai daudz bija to ļaužu, kas tajās valstīs apšaubīja, ka viņi nederētu tam amatam," norāda Šķēle.

 

Runājot par nākamo premjeru, Šķēle atzīst, ka tam jābūt cilvēkam, kas spēj strādāt un vadīt komandu, kurš var ar degsmi acīs, ar pozitīvu attieksmi pret darbu saliedēt kolektīvu un uzņemties atbildību.

 

"Es nedomāju, ka tam būtu jābūt pašam izcilākajam tautsaimniekam vai arī cilvēkam ar piecpadsmit nevainīguma izziņām no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja par to, ka viņš ir eņģelis. Viņam jāspēj gūt uzticības kredītu savai valdībai. Visi politiķi taču dzīvo ar kredītu. Un tad viņi to deldē, deldē... Kad kredīts beidzas - tajā brīdī notiek izmaiņas," saka Šķēle.

 

Viņaprāt, Tautas partija ir spējīga vadīt nākamo valdību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas