Valsts užņēmumus sagaida nopietna ķidāšana

Būs gan vienoti atalgojuma kritēriji valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās strādājošajiem, gan arī iespējama pastiprināta šo uzņēmumu kontrole un arī labāka pārvaldība, solīja atbildīgajās ministrijās.

Iespējams, ne visus uzņēmumus tas skars vai skars neilgu laiku. Latvija solījusi starptautiskajiem aizdevējiem līdz maija beigām pārskatīt valsts un kapitālsabiedrību funkcijas ar mērķi izvērtēt iespējamo restrukturizāciju - likvidēt uzņēmumus, privatizēt tos vai daļēji funkcijas nodot privāto rokās, teica Latvijas Darba devēju konfedrācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle.

 

Jau ziņots par augstajiem atalgojumiem valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, īpaši nesamērīgajām algām vidēja līmeņa darbiniekiem.

 

 Valsts kontroliere Inguna Sudraba iepriekš norādīja uz divām problēmām - vienotu atalgojuma kritēriju neesamību valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās, kā arī šo uzņēmumu pārvaldības trūkumu no valsts puses. Valsts skaidri nepasaka sasniedzamos rādītājus, piemēram, kapitāla atdevi, u.c., un arī pietiekami neuzrauga savus uzņēmumus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas