Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valsts vaino pašvaldības izšķērdībā

Finanšu ministrija ziņo Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim par pašvaldību tēriņiem, kas neatbilst taupības dēļ ieviestajiem aizliegumiem.

FM izveidojusi kolekciju ar iemesliem, kāpēc pašvaldības pērn piemaksājušas
saviem slikti un arī ne slikti atalgotajiem darbiniekiem.

 

Ar atsaucēm uz likumiem un darba koplīgumiem, darbiniekiem maksāti pabalsti sakarā ar atvaļinājumiem, slimībām, nelaimes gadījumiem un atsevišķi vēl par veselības atjaunošanas pasākumiem; viņi saņēmuši naudas balvas, prēmijas un dāvinājumus; tikuši materiāli stimulēti par nodzīvošanu līdz jubilejām, par vesela gada nostrādāšanu pašvaldībā un par darba stāžu kopumā, kā arī par aiziešanu pensijā un vispār atlaišanu no darba; par pieredzi, par mācīšanos un svešvalodu pārzināšanu; pašvaldību darbiniekiem maksāts arī par to, ka kalendārs rādījis 18. novembri, Ziemassvētkus, Lieldienas u.c. izceltus datumus.

 

Šāda veida pamanīto izmaksu summa 2009. gada 31. oktobrī mazliet pārsniegusi astoņarpus miljonus latu. Uz pašvaldību žēlošanos par naudas trūkumu, lai maksātu pabalstus iedzīvotājiem, FM atbild ar faktu, ka šādi pabalsti veidojot tikai 3% no pašvaldību izdevumiem, bet administratīvie izdevumi - vidēji 8,7%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas