Vecrīgas apmeklētājus pārsteidz spontāna tautas deja

Rīga, 21.aug., LETA. Par godu Rīgas svētku ieskaņai Vecrīgas apmeklētājus vakar pārsteidza negaidīta 60 cilvēku apvienošanās tautas dejai publiskā vietā - laukumā iepretim "Laimas" pulkstenim, Kaļķu ielā.

Telekomunikāciju operators "Bite Latvija" bija noorganizējis pārsteigumu rīdziniekiem un pilsētas viesiem, sarīkojot pasaulē pirmo tautas dejas "flešmobu", kas nodēvēts par "1st Latvian Flash Mob Dance".  

Kā aģentūru LETA informēja "Bite Latvija" sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Mūrniece, 20.augusta pēcpusdienā iepretim "Laimas" pulkstenim, pie "Hotel de Rome", vairāki cilvēki tautas dejas mūzikas pavadījumā negaidīti sāka izpildīt iepriekš saskaņotu horeogrāfiju. Priekšnesums ilga trīsarpus minūtes, tajā piedalījās vairāk nekā 60 dejotāji no četriem tautas deju kolektīviem.

 

Lai nodrošinātu vienu no "flešmoba" svarīgākajiem elementiem - pārsteiguma efektu -, informācija par gaidāmo pasākumu iepriekš netika publiskota ne iedzīvotājiem, ne Rīgas svētku rīkotājiem. Arī paši iesaistītie dejotāji, video operatori un tehniskais personāls pasākuma norises vietu un precīzu tā sākuma laiku nezināja līdz pat pēdējam brīdim.

 

Tā kā pirmā latviešu tautas dejas zibenīgā mobilizācija notika vietā ar intensīvu gājēju plūsmu, tā tika iemūžināta daudzu pārsteigto garāmgājēju fotoaparātos, videokamerās un telefonos. Papildus tam tika organizēta arī profesionāla šī pasākuma filmēšana un jau patlaban videomateriāli strauji izplatās globālajā tīmeklī, pastāstīja Mūrniece.

 

"Flešmobs" ir pārsteiguma izrāde nejaušiem skatītājiem, un tā pamatā ir nosacīta rīcības spontanitāte - cilvēki, iepriekš savstarpēji vienojoties, satiekas publiskā vietā, veic kādu neparastu darbību, bet pēc tam izklīst.

Kā ziņots, ikgadējo Rīgas svētku pasākumi no šodienas līdz 23.augustam ar plašu programmu sagaidīs rīdziniekus un galvaspilsētas viesus ne tikai pilsētas centrā, bet arī Pārdaugavā, Bolderājā un citos mikrorajonos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas