Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēlas ierobežot lauku zemju izpārdošanu ārzemniekiem

Lai lauksaimniecības zemes neizpirktu turīgāko Eiropas Savienības (ES) valstu zemkopji, Latvijā, līdz ar iestāšanos ES, tika noteikti ierobežojumi ārvalstniekiem iegādāties lauksaimniecības zemi. Tā kā nākamgad beidzas šis termiņš, Saeimas deputāti apsver iespēju to pagarināt vēl par trim gadiem.

Šobrīd likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos ir noteikts, ka no 2004. gada 1. maija līdz 2011.
gada 1. maijam ES dalībvalstu pilsoņiem un ES dalībvalstīs reģistrētām juridiskām personām ir
ierobežojumi lauksaimnieciski izmantojamās zemes un mežu iegādē Latvijā.

 

ES dalībvalstu pilsoņiem vismaz trīs gadus pastāvīgi jānodzīvo Latvijā un jānodarbojas ar lauksaimniecību kā pašnodarbinātiem zemniekiem. Taču turpat likumā atrunāts, ka zemi var nopirkt uzņēmumi, kuru pamatkapitālā vairāk nekā puse pieder fiziskām vai juridiskām personām no valstīm, ar kurām Latvija ir noslēgusi starptautiskus līgumus par ieguldījumu veicināšanu un aizsardzību, ko Saeima
apstiprināja līdz 1996. gada 31. decembrim.

 

Saeimas deputāti rosina izmantot iespēju pagarināt pārejas periodu par trim gadiem - tas ir, līdz 2014. gada 1. maijam, jo Latvijā ir konstatēti nopietni traucējumi Latvijas lauksaimniecības un meža zemes tirgū, ir samazinājusies nekustamā īpašuma tirgus vērtība un vispārējās ekonomiskās lejupslīdes periodā Latvijas pilsoņiem un kapitālsabiedrībām nav iespējams bez valsts atbalsta iegādāties lauksaimniecības un meža zemi un konkurēt ar personām no citām Eiropas Savienības valstīm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas