Veldre paliks Loskutova vērtēšanas komisijā

Rīga, 13.jūn., LETA. Valdības ārkārtas sēdē piektdien nolemts komisijā, kas vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Alekseja Loskutova darbību, atstāt aizsardzības ministru Vinetu Veldri (TP).

Loskutovs žurnālistiem šādu valdības lēmumu detalizēti nekomentēja, vien norādīja, ka to uztver "ar ironiju". Viņš uzsvēra, ka valdības izdotais rīkojums par komisijas izveidošanu ir juridiski neprecīzs. Loskutovs pieļauj iespēju apstrīdēt to tiesā. Iespēju vērsties tiesā viņš turpinās rūpīgi izvērtēt.

 

Valdība nolēma pagarināt termiņu, līdz kuram komisijai būs jāsniedz ziņojums valdībā. Pēc premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) teiktā, valdība komisijas ziņojumu varētu skatīt nākamtrešdien, 18.jūnijā, vai arī piektdien, 20.jūnijā.

Lūgumu pagarināt komisijas darba termiņu ģenerālprokurors Jānis Maizītis pamatoja ar to, ka komisija strādā tikai trīs dienas. Šajā laikā esot pieprasīts daudz informācijas un uzklausīts Loskutova viedoklis. Tāpēc nepieciešams papildus laiks, lai izvērtētu visu informāciju.

 

Savukārt Veldre pēc valdības sēdes žurnālistiem uzsvēra, ka viņš nepilda politisko pasūtījumu. Viņaprāt, nevar aizliegt politiķim, kurš ir publiska persona, paust savu attieksmi pret nolaidību un naudas zādzībām KNAB.

 

Iespējamu politisku vienošanos par Loskutova darbības izvērtēšanu noraidīja arī Godmanis. Premjers atkārtoti uzsvēra, ka pirmdien notikušajās sarunās starp LPP/LC un Tautas partiju runāts par valsts budžetu, gaidāmo reformu un situāciju pašvaldībās. Godmanis neatbildēja uz jautājumu, vai ticis runāts arī par KNAB priekšnieku. "Loskutovs nav koalīcijas jautājums," uzsvēra premjers.

 

Kā ziņots, pēc Veldres medijos paustajiem izteikumiem Loskutovs vērsās Ministru kabinetā (MK), pieprasot viņa vietā darbam komisijā ieceltu citu ministru. Pēc Loskutova domām, Veldre ar izteikumiem, ka lēmums par viņa atcelšanu jau ir pieņemts un komisijas darbs ir tikai formāls, ir paudis klaju necieņu gan pret valdību, gan komisiju, kuru izveidoja MK.

 

Kā ziņots, komisiju vada ģenerālprokurors, tajā darbojas arī Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC) un Veldre.

 

Komisija savu atzinumu pieņems, balsojot ar balsu vairākumu. Ja balsu skaits dalīsies, Maizītim kā tās vadītājam ir piešķirtas divas balsis.

 

Valdība par komisijas izveidošanu lēmumu pieņēma 10.jūnijā. Pēc valdības sēdes Ministru prezidents bija skeptisks par Loskutova spēju saglabāt KNAB priekšnieka amatu. Godmanis žurnālistiem norādīja, ka pēc pārbaužu rezultātiem var secināt, ka darba organizācija un pienākumu sadale lēmumu pieņemšanā KNAB ir viszemākajā līmenī.

 

Jau ziņots, ka KNAB pazuduši 135 500 latu. Šī summa pazudusi 11 lietās, no kurām lielākā daļa jau izskatītas. To, kur nauda palikusi, pētīs īpaši izveidotā prokuroru darba grupa.

 

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore Velta Zaļūksne sākotnēji atstādinātajai, bet tagad jau no darba atbrīvotajai KNAB Slepenības režīma nodrošināšanas nodaļas vadītājai Indrai Veipai un šīs pašas nodaļas bijušajam galvenajam speciālistam Jānim Imšam uzrādījusi apsūdzības par piesavināšanos un bezdarbību.

 

Loskutovs iepriekš vairākkārt ir uzsvēris, ka gan Veipa, gan Imša bija atbildīgi par operatīvo pasākumu laikā izņemtās naudas attiecīgu uzglabāšanu un viņi bija parakstījušies par to, ka var iestāties kriminālatbildība gadījumā, ja ar šo naudu notiek kādas nelikumīgas darbības - tā pazūd, tiek izšķērdēta.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas