Vērienīgajā Latgales kontrabandas lietā aiztur vēl piecus robežsargus

Rīga, 23.nov., LETA. Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un Valsts robežsardzes Kriminālizmeklēšanas pārvaldi vērienīgās Latgales kontrabandas lietas ietvaros 21.novembrī aizturējuši vēl piecas robežsardzes amatpersonas, aģentūru LETA informēja policijā.

Visiem aizturētajiem piemērots aizdomās turamā statuss.

 

Vienam no viņiem Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

 

Pārējiem četriem robežsargiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - aizliegums izbraukt no valsts, sūtījumu adreses paziņošana, noteiktas nodarbošanās aizliegums, kā arī aizliegums tuvoties konkrētām personām vai vietām.

 

Valsts robežsardzes Preses un sabiedrisko attiecību dienesta priekšniece Jevgēnija Korne aģentūrai LETA apstiprināja darbinieku aizturēšanu, uzsverot, ka robežsardze "regulāri veic savu rindu tīrīšanu". No sīkākiem komentāriem robežsardze gan atturas, jo informāciju par šo lietu var sniegt tikai procesa virzītāja - Valsts policija.

 

Latgales kontrabandas lietā līdz šim aizturēti jau 20 cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par kontrabandu, kukuļošanu un amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Starp aizturētajiem ir Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs (TSP), Austrumlatgales Muitas kontroles punktu daļas priekšnieka vietnieks Andrejs Grebežs, muitnieki, robežsargi un arī privātpersonas.

 

Vismaz deviņiem iespējamās organizētās noziedznieku grupas dalībniekiem kā drošības līdzeklis patlaban piemērots apcietinājums. Cietumā atrodas arī Zilupes mērs.

 

Tiesībsargājošās iestādes ir sākušas vairākus kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 190.panta 4.daļas, 318.panta 2.daļas un 320.panta 2.daļas par noziedzīgām darbībām, kas izdarītas Latgales reģionā organizētā grupā, saistībā ar kontrabandu, kukuļošanu un amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Pirmā aizturēšanas operācija notika 30.oktobrī Rēzeknes un Ludzas rajonā. Vairākās Latgales vietās notikušas kratīšanas, un to laikā atrasti aptuveni 800 000 ASV dolāru (390 400 latu) skaidrā naudā.

 

Laikraksts "Diena" iepriekš ziņoja, ka kriminālās struktūras naudu pelnījušas, organizējot kravas automašīnu rindas apiešanu vienā no lielākajiem Eiropas Savienības (ES) robežpunktiem ar Krieviju - Terehovā. Tomēr daudz ienesīgāks rūpals par šo bijusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksa par it kā robežai pārvestu eksporta preci, kas patiesībā palika Latvijā. Šādā veidā valsts atmaksāja PVN par it kā robežai pārvestu cukuru, datoriem, mikroshēmām un citām precēm.

 

Izmeklējot šo lietu, ONAP darbinieki piecas personas aizturējuši arī aizdomās par bijušajam Zilupes mēram Anatolijam Lapikam piederējušo atpūtas mājiņu nodedzināšanu 2006.gada 4.maijā Ludzas rajona Nirzas pagasta atpūtas bāzē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas