Vērienīgajā Terehovas kontrabandas lietā aizturēti vēl četri cilvēki

Rīga, 18.dec., LETA. Tā dēvētajā vērienīgajā Terehovas kontrabandas lietā tiesībsargājošo institūciju darbiniekiem izdevies aizturēt vēl četrus iespējamās noziedzīgās grupas dalībniekus - kādu uzņēmēju un trīs esošos un bijušos ceļu policistus.

Līdz ar to kriminālprocesos par kontrabandu, kukuļošanu, kukuļņemšanu un amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Terehovas robežkontroles punktā kopumā ir aizturētas jau 26 personas.

 

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību birojā aģentūru LETA informēja, ka četras personas pagājušajā nedēļā - 13.decembrī - aizturēja Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Drošības policiju (DP) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

 

Aizdomās par kukuļdošanu valsts amatpersonām aizturēts kādas autotransporta pārvadātāju firmas valdes priekšsēdētājs, bet par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļņemšanu - Rēzeknes un Aizkraukles rajona policijas pārvalžu Ceļu policijas inspektori un bijušais Jēkabpils rajona policijas pārvaldes Ceļu policijas inspektors.

 

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka policijas darbinieki, pildot savus tiešos darba pienākumus, saņēma naudu no firmas, kas veic nelikumīgus pārvadājumus ar lielgabarīta un smagsvara kravas automašīnām. Pārvadājumu veikšana firmai bija aizliegta automašīnu lielo izmēru dēļ. Naudu policisti saņēma par to, ka pieļāva un nodrošināja šo automašīnu pārvietošanos pa Latvijas ceļiem līdz Terehovas robežkontroles punktam.

 

Aizturētajam uzņēmējam Vidzemes priekšpilsētas tiesa piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu, pārējiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

 

Turpinās pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citus noziedzīgās grupas dalībniekus un iegūt papildus pierādījumus par aizturēto noziedzīgajām darbībām.

 

Kā ziņots, Latgales kontrabandas lietā aizturēto vidū ir Zilupes novada mērs Oļegs Agafonovs (TSP), Austrumlatgales Muitas kontroles punktu daļas priekšnieka vietnieks Andrejs Grebežs, muitnieki, robežsargi, policisti un arī privātpersonas. Vismaz desmit iespējamās organizētās noziedznieku grupas dalībniekiem kā drošības līdzeklis patlaban piemērots apcietinājums. Cietumā atrodas arī Zilupes mērs.

 

Tiesībsargājošās iestādes ir sākušas vairākus kriminālprocesus pēc Krimināllikuma 190.panta 4.daļas, 318.panta 2.daļas un 320.panta 2.daļas par noziedzīgām darbībām, kas izdarītas Latgales reģionā organizētā grupā, saistībā ar kontrabandu, kukuļošanu un amatpersonu dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

 

Pirmā aizturēšanas operācija notika 30.oktobrī Rēzeknes un Ludzas rajonā. Vairākās Latgales vietās notikušas kratīšanas, un to laikā atrasti aptuveni 800 000 ASV dolāru (390 400 latu) skaidrā naudā.

 

Laikraksts "Diena" iepriekš ziņoja, ka kriminālās struktūras naudu pelnījušas, organizējot kravas automašīnu rindas apiešanu vienā no lielākajiem Eiropas Savienības (ES) robežpunktiem ar Krieviju - Terehovā. Tomēr daudz ienesīgāks rūpals par šo bijusi pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksa par it kā robežai pārvestu eksporta preci, kas patiesībā palika Latvijā. Šādā veidā valsts atmaksāja PVN par it kā robežai pārvestu cukuru, datoriem, mikroshēmām un citām precēm.

 

Izmeklējot šo lietu, ONAP darbinieki piecas personas aizturējuši arī aizdomās par bijušajam Zilupes mēram Anatolijam Lapikam piederējušo atpūtas mājiņu nodedzināšanu 2006.gada 4.maijā Ludzas rajona Nirzas pagasta atpūtas bāzē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas