Vērtīgākie Latvijas uzņēmumi - "Hansabanka", "Parex banka" un "SEB Unibanka"

Rīga, 31.okt., LETA. Vērtīgākie Latvijas uzņēmumi ir trīs bankas - "Hansabanka", "Parex banka" un "SEB Unibanka", liecina žurnāla "Kapitāls" sadarbībā ar investīciju baņķieru sabiedrību "IBS Prudentia" un Rīgas Fondu biržu (RFB) veiktais pētījums.

Saskaņā ar 2007.gada vērtīgāko uzņēmumu sarakstu "TOP 101", "Hansabankas" vērtība gada sākumā sasniedza 1,143 miljardus latu, "Parex bankas" - 731,17 miljonus latu, bet "SEB Unibankas" - 656,19 miljonus latu.

 

Vērtīgāko uzņēmumu desmitniekā ierindojušies arī SIA "Latvijas Mobilais telefons", kura vērtība ir 630,64 miljoni latu, AS "Latvenergo" ar 579,17 miljoniem latu, VAS "Latvijas Valsts meži" ar 469,76 miljoniem latu, SIA "Tele2" ar 370,19 miljoniem latu, AS "Rietumu banka" ar 344,03 miljoniem latu, AS "Latvijas Gāze" ar 329,95 miljoniem latu un SIA "Lattelecom", kura vērtība ir 302,19 miljoni latu.

 

Žurnāla "Kapitāls" galvenais redaktors Olafs Zvejnieks norāda, ka šogad sarakstā ir trīs svarīgi jaunumi.

 

Pirmkārt, valstī ir divi uzņēmumi, kuru vērtība pārsniedz miljardu eiro - "Hansabanka" un "Parex banka". Otrkārt, šī gada sarakstā ir 44 jaunpienācēji, no kuriem puse ir bankas. Trešais jaunums ir tas, ka pērn vērtība visstraujāk augusi azartspēļu nozares uzņēmumiem, bet vislielākās grūtības piedzīvojusi rūpniecība.

 

Žurnāla "Kapitāls", "IBS Prudentia" un RFB veidotais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu saraksts "TOP 101" tiek veidots otro gadu. Atšķirībā no citiem Latvijā veidotajiem reitingiem šī saraksta mērķis ir aplēst uzņēmumu biznesa vērtību. "TOP 101" publicēts žurnāla "Kapitāls" novembra numurā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas