Veselības ministrs: Latvijā jāievieš obligātā veselības apdrošināšana 1

Rīga, 7.janv., LETA. Veselības aprūpē Latvijā jāievieš obligātā veselības apdrošināšana, uzskata veselības ministrs Ivars Eglītis (TP).

Ministrs sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka jāsāk nopietni diskutēt par Latvijas iedzīvotāju solidāru, kaut vai maksātspējīgās iedzīvotāju daļas piedalīšanos papildus līdzekļu piesaistē veselības aprūpes finansēšanai.

 

Veselības ministrija (VM) aprēķinājusi, ka ap 100 miljoniem latu gadā slimnieki samaksā, iepērkot veselības aprūpes pakalpojumus par savu naudu.

 

Eglītis norāda, ka civilizētā sabiedrībā darbojās apdrošināšanas princips, "kad esmu vesels es maksāju, kad esmu slims arī tērēju par ārstēšanos, respektīvi, veselais maksā par slimo, jaunais par veco u.t.t.".

 

Obligātā veselības apdrošināšanas polise strādātu gluži kā OCTA sistēma transportlīdzekļu jomā. Eglītis norāda, ka, ieviešot šādu apdrošināšanu un maksājot par to periodiski, iedzīvotājiem nebūs jāuztraucas gadījumā, ja cilvēks saslimst un ārstēšanai nepieciešama milzīgi finansiālie līdzekļi. Slimnieka ģimene netiks iedzīta bankrotā, jo apdrošināšanas polise šo ārstēšanos atmaksās.

 

"Patlaban mūsu sistēmā šāda elementa trūkst. Valstī katru gadu iedzīvotāji maksā daudzus miljonus latu par veselības aprūpi no savas kabatas. Un maksā par šo pakalpojumu tikai tad, kad ir slimi," norāda veselības ministrs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

urbis

Atkal auzās! Šī apdrošināšana ir kārtējais mēģinājums legālā ceļā vēl papildus "izsūkt"naudu no iedzīvotāju kabatām! Tā vietā veselības aprūpei ir jāatvēl no IKP līdz 8% kā citviet Eiropā, nevis 3.5%, kā pašlaik! Nekur pasaulē nav izdevies radīt ideālu veselības aprūpes modeli, tā kā valstij jāuzņemas liela daļa no šī t.s. pakalpojuma!

pirms 13 gadiem, 2008.01.12 08:58

Latvijas ziņas