VID šogad par pārkāpumiem aizturējis Ls 7,8 miljonus vērtas preces

Rīga, 18.okt., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki šā gada deviņos mēnešos par muitas noteikumu neievērošanu juridiskām un fiziskām personām kopumā piemērojuši 59 255 latu naudas sodus un aizturējuši preces, kuru kopējā vērtība pārsniedz 7,8 miljonus latu.

VID Komunikācijas nodaļā aģentūru LETA informēja, ka VID darbinieki ir veikuši 342 749 fiziskās muitas pārbaudes, proti, bagāžas, preču, kravu un transportlīdzekļu pārbaudes, no tām 266 643 bijušas dažādu transportlīdzekļu pārbaudes.

 

Kontroles pasākumu rezultātā deviņos mēnešos visvairāk - 283 gadījumos - administratīvo pārkāpumu protokoli noformēti par muitas noteikumu pārkāpumiem, pārvietojot rūpniecības preces, tostarp tādas, kas marķētas ar viltotām preču zīmēm.

 

Otrs biežāk konstatēto pārkāpumu loks saistīts nelikumīgu cigarešu pārvietošanu, kas konstatēta 73 gadījumos, bet trešais - ar naftas produktu pārvietošanu, kas konstatēta 68 gadījumos.

 

Veicot fiziskās pārbaudes, 117 gadījumos muitas darbiniekiem ir bijušas aizdomas, ka preces varētu būt marķētas ar viltotiem zīmoliem, tādēļ to paraugi nosūtīti attiecīgo preču zīmju pārstāvjiem atzinumu sniegšanai. Uz atzinumu pamata par to, ka preces ir kontrafaktas, muitas iestādes aizturējušas 774 252 preču vienības, kuru aptuvenā vērtība pārsniedz 1,9 miljonus latu.

 

VID kinologu darba rezultātā deviņos mēnešos 16 gadījumos aizturētas narkotiskās un psihotropās vielas.

 

VID informē, ka, sadarbojoties ar Valsts policiju, Ieslodzījumu vietu pārvaldi un VID, muitas kinologi ar darba suņu palīdzību atklājuši 839,95 gramus marihuānas, 40,16 gramus hašiša, 14,88 gramus amfetamīna, 1,2 gramus heroīna un 995 MDMA tabletes.

 

Turklāt VID deviņos mēnešos konstatējis 13 muitas noteikumu pārkāpumus par stratēģiskas nozīmes un dubultā pielietojuma preču nelikumīgu pārvietošanu.

 

Deviņos gadījumos tikuši noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, trijos gadījumos lietas materiāli ar konstatētajiem priekšmetiem nodoti Drošības policijai un vienā gadījumā uzsākts administratīvās lietvedības process.

 

Šajā laikā VID darbinieki konstatējuši 12 Vašingtonas konvencijas "Par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām" jeb CITES konvencijas pārkāpumus.

 

Rezultātā VID konfiscējis astoņas pudeles ar šķidrumā ievietotām aizsargājamu sugu čūskām un jūraszirdziņu, 12 koraļļu kolonijas fragmentus, 1500 vienības kosmētisko līdzekļu, kuru sastāvā ir lāča tauki un žults, 288 vienības kosmētisko līdzekļu, kuru sastāvā ir lāča tauki, kā arī 2,75 kilogramus melno ikru.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas