Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidzemes reģiona sociālās situācijas izpēte, analīze un attīstība

Ap 30 sociālā darba speciālistu un ekspertu no Vidzemes tikušies divu dienu plānošanas seminārā ar mērķi pēc iespējas pamatīgāk izvērtēt iespējamos alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības scenārijus Vidzemē. Šīs diskusijas tāpat kā līdzšinējās izpētes laikā apzinātās iedzīvotāju vajadzības, ir būtisks virzītājs Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrādē.

"Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmu 2010.-2017.gadam" izstrādā pētniece Inese Šūpule un citi piesaistītie eksperti no Baltijas Sociālo Zinātņu institūta (Baltic Institute of Social Sciences), kas pamatīgu darbu ieguldījuši esošās situācijas izpētē. Ir apzinātas iedzīvotāju vajadzības un viedokļi, tāpat arī aktīvās diskusijās un plānošanā piedalījušies Vidzemes reģionā esošo novadu sociālo dienestu vadītāji, sociālā darba speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Līdzšinējo pasākumu rezultātā izkristalizējušies pieci prioritārie sociālie pakalpojumi, kuri aktuāli visam reģionam - Resursu centrs sociālās jomas speciālistiem, Drošības pogas pakalpojums, Habilitācijas centrs cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, Mobilās aprūpes vienības koordinācijas centrs, Mobilās izbraukumu vienības darbam ar bērniem un viņu ģimenes locekļiem krīzes situācijās. Šie pakalpojumi rūpīgi izvērtēti no dažādiem aspektiem četru dienu ilgā EKD modelēšanas sesijā, ko organizēja piesaistītie eksperti Dr. Ata Kapenieka, Rīgas Tehniskās Universitātes Tālmācības centra direktora, vadībā. Metodes pielietošana ļāva efektīvāk diskutēt par optimālāko problēmu risinājumu un konkrētāk saredzēt iespējamo pakalpojumu attīstību.

Modelēšanas sesijas rezultāti tiks apkopoti un iekļauti "Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmā 2010.-2017. gadam". Maija otrajā pusē un jūnija sākumā plānota programmas sabiedriskā apspriešana Alūksnē, Cēsīs, Gulbenē, Madonā, Valkā un Valmierā, uz kuru tiks aizcināti gan sociālās jomas speciālisti, gan reģiona iedzīvotāji.

Izstrādātā programma kalpos kā sociālo pakalpojumu attīstības ceļvedis un īpaši aktuāla tā kļūs šā gada rudenī, kad sagaidāms projektu iesniegumu konkurss Eiropas Sociālā fonda labklājības nozarē: "Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos". Projektu konkursā piedalīties varēs pašvaldības, sociālie dienesti, valsts institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kas reģistrētas kā sociālo pakalpojumu sniedzēji. Pavisam kopā šajā aktivitātē pieejamais finansējums pieciem reģioniem ir 15,6 miljoni latu, un pieteikšanās tam paredzēta trijos uzsaukumos ar maksimālo attiecināmo izmaksu kopsummu vienam projektam - EUR 142 287.

Eiropas Sociālā fonda darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma 1.4.1.2.4.apakšaktivitātes "Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos" pirmā kārta" projektu "Vidzemes reģiona alternatīvo sociālo pakalpojumu attīstības programmas izstrāde" no 2009.gada 1.septembra līdz 2010.gada 30. jūnijam realizē Vidzemes plānošanas reģions.

Bez iepriekš aprakstītajām aktivitātēm, projekta ietvaros īstenoti tādi pasākumi kā ekspertu pieredzes apmaiņas braucieni uz Zviedriju un Franciju, programmas izstrādes uzsākšanas konference, vairākas diskusijas par sociālo pakalpojumu pieejamību un nodrošinājumu novados un Vidzemes reģionā kopumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas