Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienam ģimenes ārstam drīkstēs būt ne vairāk kā 2000 pacientu

Ja ģimenes ārstam reģistrēto pacientu skaits pārsniedz 2000, tad praksē jāņem otrs ārsts - šādu ieceri paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātais veselības aprūpes sistēmas attīstības plāna 2011.-2013.
gadam projekts.

Tam gan nepieciešama papildu valsts nauda, tādēļ visdrīzāk jauna kārtība nav gaidāma agrāk kā nākamā gada otrajā pusē vai 2012. gadā.

 

Iedzīvotāji tad iegūtu drošāku garantiju, ka pie ģimenes ārsta viņi tiks piecu darba dienu laikā, nebūs arī tik ilgi jāgaida pie ārsta durvīm, ja pacients pierakstījies uz noteiktu pieņemšanas laiku. Līdzīga kārtība jau valda Igaunijā - ģimenes ārstam nedrīkst būt vairāk kā 1200-2000 pacientu.

 

Ja grib vairāk, ārstam jāsaņem īpaša pašvaldības vadītāja atļauja. Latvijā "griesti" ģimenes ārstiem nav noteikti - pašreiz 2000 cilvēku ir robeža, pēc kuras ģimenes ārsts var atteikties reģistrēt pacientu.

 

Lai otram ārstam nodrošinātu samaksu nākamajos trīs gados 218 lielajās ģimenes ārstu praksēs, papildus no valsts naudas nepieciešami 1,7 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas