Vienotas partijas isveidi pavada domstarpības

Jau šodien apvienības Vienotība valde varētu apstiprināt grafiku, kādā notiks triju politisko organizāciju - Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai - pārtapšana vienotā partijā.

Partiju izveidi plānots pabeigt jau šogad, savukārt aprīlī vai maijā notiks konference, kurā visi trīs politiskie spēki spriedīs par jaunās partijas ideoloģiju un programmu. Par šo un citām ar jaunās partijas izveidi saistītām norisēm aizvadītajā sestdienā sprieda partijas Jaunais laiks (JL) biedru kopsapulce, kas pilnvaroja JL valdi piedalīties partijas Vienotība veidošanā un dibināšanā.

 

JL pieņemtajā rezolūcijā pausta nepieciešamība uzsākt partijas Vienotība dibināšanas procesu, ņemot vērā kopējās vērtības, lai radītu ilgtspējīgu, eiropeisku, daudzskaitlīgu, atvērtu un rīcībspējīgu partiju, kuras darba kvalitāti nosaka iekšēja demokrātija, konkurence un kvalitatīva sāncensība.

 

Lai gan partija vēl nav izveidota, jau pašlaik ir jaušama rīvēšanās starp jaunveidotās organizācijas potenciālajiem biedriem, t. i., starp JL un Pilsonisko savienību, kuras līderis ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ir devis tiešus mājienus par pārlieku lielajām JL ambīcijām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas