Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIENOTIBA: Ir mests glevs izaicinajums tiesiskai valstij

„Saeimas deputāti, 15. aprīlī aizklāti balsojot pret Jāņa Maizīša atkārotu apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā, ir metuši gļēvu izaicinājumu tiesiskai Latvijas valstij," uzskata politisko partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

J. Maizītis savā līdzšinējā darbībā ir demonstrējis augstu profesionalitāti, nav pakļāvies nepārtrauktam politiskam spiedienam, ir atbildīgi nodrošinājis tiesu varas neatkarību. Viņa vadībā Ģenerālprokuratūra ir uzsākusi tādus Latvijas valstij nozīmīgus kriminālprocesus un krimināllietas kā Parex bankas pārņemšana, augsta līmeņa un plaša mēroga politiskās korupcijas lietas - tā dēvētā Jūrmalgeita un Digitālgeita, u.c. Tas prasa ne tikai profesionālu, bet arī apņēmīgu, valsts interesēm uzticamu, drosmīgu rīcību.  

„Balsojums pret J. Maizīša kandidatūru norāda uz neatslābstošu prokuratūras cīņu pret korupciju, kas dažiem politiskajiem spēkiem, atsevišķām personām rada šķēršļus un būtiskas neērtības. Šodienas balsojums Saeimā nozīmē, ka tie, kas pirms trīs gadiem īstenoja uzbrukumu Latvijas valsts Drošības likumiem, savas ieceres novājināt Latvijas valsts pārvaldi joprojām nav atmetuši. Šoreiz viņi izgājuši uzbrukumā gļēvi, no slēpņa, ar aizklāta balsojuma palīdzību," uzskata Ģ. V. Kristovskis.

 

Ģ. V. Kristovskis norāda: „Šie notikumi norāda uz nepieciešamību mainīt ģenerālprokurora apstiprināšanas kārtību. Valsts tiesiskuma nodrošināšanai ir būtiski, lai šo amatpersonu apstiprinātu ar atklātu, nevis aizklātu balsojumu. Sabiedrībai ir jāredz, kāda ir viņu ievēlēto deputātu nostāja. Politiskās partijas ir jāpiespiež darboties atklāti, ja tās to nevēlas vai nespēj brīvprātīgi."

 

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja partijas „Jaunais laiks" (JL), „Pilsoniskā savienība" (PS) un „Sabiedrība citai politikai" (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas