Vīķe-Freiberga nākamo divu gadu laikā noteikti neplāno iesaistīties politikā

Rīga, 22.aug., LETA. Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga nākamo divu gadu laikā noteikti neplāno iesaistīsies politiskajās aktivitātēs.

 

Vaicāta par iespējām izveidot savu politisko partiju, Vīķe-Freiberga intervijā Latvijas Radio sacīja, ka uz šādu jautājumu ir grūti atbildēt, īpaši pašlaik Latvijas apstākļos, kad valdot neskaidrība par Saeimā esošo partiju finansējuma avotiem un partiju sponsorēšanas sistēmas vispār.

 

Lūgta precizēt savus izteikumus par iespējamiem pārkāpumiem partiju finansēšanā, Vīķe-Freiberga uzsvēra, ka prokuratūrā ir dokumenti, kas liecina par iespējamiem pārkāpumiem. Tajos dažas partijas esot sauktas vārdā, bet vairums fizisku personu - iesaukās, tāpēc tagad prokuratūras darba meistarības jautājums būs, vai viņi spēs novest lietu līdz apsūdzībām.

 

Bijusī prezidente atzina, ka līdz ar iesaistīšanos politikā varētu sekot mēģinājumi aptraipīt reputāciju. "Mīcot mālu, jārēķinās, ka rokas būs netīras."

 

Pašlaik Vīķe-Freiberga vēloties darīt to, ko sirds vēlas, proti, vairāk pievērsties zinātniskajam darbam un "domāt par Eiropas nākotni".

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas