Vīķes-Freibergas dalībai Eiropas pārdomu grupā nodrošināts plašs atbalsts

Rīga, 12.dec., LETA. Eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dalībai tā saucamajā Eiropas pārdomu grupā nodrošināts Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu atbalsts, trešdien preses brīfingā sacīja demisionējušais Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Tomēr Latvija vēlas, lai Vīķe-Freiberga ne tikai strādātu šajā grupā, bet "lai viņa varētu būt tā, kas vadītu Eiropas nākotnes stratēģijas izstrādi".

 

Kalvītis norādīja, ka plašs atbalsts Latvijas eksprezidentes dalībai Eiropas pārdomu grupā pausts no Baltijas valstu kolēģiem, Skandināvijas un Austrumeiropas valstīm.

 

Piektdien Briselē Ministru prezidents un ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) piedalīsies Eiropas Savienības (ES) līderu sanāksmē jeb Eiropadomē, kurā tiks lemts arī par Eiropas pārdomu grupas izveidi.

 

Kalvītis norādīja, ka Latvija vēlētos, lai Eiropas pārdomu grupai būtu plašs mandāts un tā spriestu par ES nākotnes uzdevumiem, kā arī lai tajā būtu sabalansēta reģionālā pārstāvniecība.

 

Riekstiņš iepriekš sacīja, ka eksprezidentes izredzes darboties minētajā grupā ir samērā labas, taču jāņem vērā atšķirīgās Eiropas valstu intereses.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas