Vilks: Kredītreitingu aģentūrām šoruden ir jāpaaugstina Latvijas reitingi

Rīga, 19.sept., LETA. Finanšu ministrs Andris Vilks (V) cer, ka starptautiskās kredītreitingu aģentūras šoruden paaugstinās Latvijas kredītreitingus.

Vilks žurnālistus informēja, ka šodien sarunā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu ir pārrunātas tēmas, kas būs svarīgas, tiekoties ar pasaules vadošajām kredītreitingu aģentūrām, kad prezidentam no 23.septembra līdz 30.septembrim, uzturoties darba vizītē ASV, paredzēta tikšanās ar reitingu aģentūru "Moody's" un "Standard&Poor's" pārstāvjiem. Ministrs uzsvēra, ka prezidenta tikšanās ar aģentūru pārstāvjiem ir būtiska, jo pastāv iespēja par Latvijas kredītreitinga uzlabošanos, tos paaugstinot.  

"Patlaban Latvijas kredītreitings neatbilst tam novērtējumam, kā uz Latviju skatās tirgū, līdz ar to ir svarīgi augstākā līmenī uzsvērt Latvijas stabilo virzību tālāk," skaidroja Vilks.

 

Viņš skaidroja, ka Latvijai kredītreitinga uzlabojums ir būtisks, jo ir jāpārfinansē valsts parāds, kā arī nepieciešams Latvijas virzībai uz iestāšanos eirozonā un vairākās starptautiskās organizācijās. Pēc ministra domām, Latvijas kredītreitingam jābūt Lietuvas līmenī, kur tas ir augstāks, neskatoties pa uz to, ka Latvijai patlaban ir labāki rādītāji.

 

Jautāts, vai kredītreitingu aģentūras Latviju nepamana, ja reitings nav paaugstināts, Vilks atzina, ka pamana, taču Latvija ir maza valsts gan teritorijas, gan iedzīvotāju skaita ziņā, un daudzi ar aizdomām gaida, vai kaut kas pēkšņi nemainīsies tās attīstībā.

 

"Manuprāt, ir pienācis laiks reaģēt aktīvāk, jo Latvijā nav negatīvu pavērsienu - ne politiski, ne ekonomiski, ne fiskāli," viņš uzsvēra.

 

Tieši tāpēc prezidenta vizītei ir liela nozīme, jo jebkura augsta līmeņa pārstāvjiem tiekoties ar kredītreitingu aģentūru, tas ir ļoti spēcīgs signāls, uzskata ministrs.

 

Viņš pauda cerību, ka Latvijas kredītreitingu varētu paaugstināt jau šajā rudenī.

 

Kā ziņots, Bērziņš no 23.septembra līdz 30.septembrim uzturēsies darba vizītē ASV, kuras laikā viņam ir paredzēta tikšanās ar reitingu aģentūru "Moody's" un "Standard&Poor's" pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

 

Tāpat kā pērn, Bērziņš vizītes laikā piedalīsies ASV prezidenta Baraka Obamas rīkotajā pieņemšanā, aģentūrai LETA pavēstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas