Viļņas rajonā aizliedz Latvijas šprotu tirdzniecību

Rīga/Viļņa, 26.jūl., LETA--ELTA. Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta Viļņas apgabala nodaļa aizliegusi Latvijā ražoto šprotu tirdzniecību, jo benzopirēna saturs konservos ievērojami pārsniedz pieļaujamo normu.

 

Pārtikas un veterinārais dienests pārbaudīja Viļņas rajona Nemenčines lielveikalā "Maxima" iegādātus Latvijā ražotus šprotu konservus. Pārbaudē konstatēts, ka Latvijas uzņēmuma SIA "Korall Plus" ražotajās šprotēs benzopirēna saturs 7,2 reizes pārsniedz pieļaujamo līmeni, tāpēc konservu tirdzniecība aizliegta.

"Maxima" veikalam piegādātas 8064 "Korall Plus" ražoto šprotu kārbu.

Lietuvas amatpersonas par radušos situāciju jau informējušas arī attiecīgās Eiropas Savienības institūcijas.

"Korall Plus" direktore Inga Asejeva aģentūrai LETA sacīja, ka šprotu sērija, kurā konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis, ražota pērnā gada novembrī.

Viņa uzsvēra, ka pēc benzopirēna normu jautājuma aktualizēšanās pagājušā gada nogalē uzņēmums regulāri veic šīs vielas satura analīzes gan paškontroles nolūkā, gan pēc Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta pieprasījuma.

Uzņēmums pašlaik uz Lietuvu savu produkciju neeksportē, jo šajā tirgū ir zemas zivju produktu cenas, teica Asajeva. Galvenie "Korall Plus" produkcijas noieta tirgi ārpus Latvijas ir Čehija un Kazahstāna.

Šprotu sēriju, kurā konstatēts paaugstināts kancerogēnās vielas līmenis, "Korall Plus" iznīcinās.

"Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš stāstīja, ka arī Latvijas "Maxima" veikalos ir iepirkta "Korall Plus" ražotā produkcija. "Tomēr Latvijas veikalos nav nonākusi tā šprotu konservu sērija, kurā ir konstatēts paaugstināts benzopirēna saturs," teica Andiņš.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienībā pieļaujamais benzopirēna līmenis ir pieci mikrogrami kilogramā zivju kūpinājumu. Latvijas zivju produktu pārstrādātāji uzskata, ka norma ir jāpaaugstina vismaz līdz desmit mikrogramiem, jo citos produktos, piemēram, maizē un šašlikos, benzopirēna līmenis ir vairākkārt augstāks.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas